Filtruj:

Ginekolog-onkolog Warszawa - informacje

Leczenia schorzeń ginekologicznych obejmuje także leczenie nowotworów kobiecych narządów płciowych, piersi, a także nowotworów dróg moczowych i przewodu pokarmowego w przypadku, gdy przyczyna tkwi w obszarze ginekologicznym. W zmianach tego typu specjalizuje się ginekolog-onkolog, który zajmuje się leczeniem nowotworów, a dzięki np. diagnostyce endoskopowej, izotopowej czy hematologicznej rozpoznaje niepokojące zmiany, określa stan ich zaawansowania i dobiera odpowiednie leczenie (farmakologia, radio-, chemioterapia), z radykalnym, chirurgicznym postępowaniem włącznie.

Ginekolog-onkolog – wizyta u specjalisty w Warszawie

Konsultantem w dziedzinie ginekologii onkologicznej jest prof. n. med. Mariusz Bidziński specjalista położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. Specjalizację II stopnia z położnictwa i ginekologii uzyskał w 1987 r. Były Kierownik Kliniki Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, jest profesorem Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, autorem oraz współautorem ponad 150 publikacji naukowych i 6 podręczników. Zakres jego praktyki obejmuje leczenie laparoskopowe nowotworów narządów płciowych kobiecych z intencją zachowania płodności.

W 2012 r. w przełomowym zabiegu u pacjentki w III stadium nowotworu z przerzutami do otrzewnej uczestniczył prof. dr hab. n. med. Grzegorz Panek, specjalista II stopnia z ginekologii i położnictwa oraz specjalista ginekologii onkologicznej. Zabieg z włączeniem chemioterapii bezpośrednio do jamy otrzewnej oraz z zastosowaniem hipertermii zakończył się sukcesem. Lekarz świadczy konsultacje z ginekologii onkologicznej  z uwzględnieniem patologii przednowotworowej i nowotworowej. Zakres jego usług obejmuje również profilaktykę raka szyjki macicy.

Onkologia ginekologiczna, endoskopia ginekologiczna, uroginekologia i endokrynologia  ginekologiczna to główne obszary, na których swoją działalność skupia prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski, specjalista położnictwa i ginekologii i specjalista ginekologii onkologicznej. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie jest przewodniczącym Warszawskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Sekcji Uroginekologicznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Oprócz radykalnych operacji w zakresie nowotworów narządu płciowego, ginekolog-onkolog operacyjnie leczy nietrzymanie moczu (w tym laparoksopowo) oraz zaburzenia płodności.

Cena konsultacji u ginekologa-onkologa w Warszawie i w USA

Według serwisu ZOOM+, cena konsultacji ginekologicznej w placówkach medycznych na terenie USA wynosi średnio 200 $ (760 zł). Tymczasem w Warszawie, za profesorską konsultację w kierunku ginekologii onkologicznej pacjenci zapłacą 250 zł. W pozostałych przypadkach cena podstawowej wizyty kształtuje się w granicach 130-150 zł.

Pacjenci szukali ginekolog-onkolog także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Warszawa, Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.