Ginekolodzy plastyczni - informacje

Ginekologia estetyczna, zwana również kosmetyczną, to grupa dedykowanych zabiegów, których celem jest poprawa funkcjonalności narządu rodnego. Dzięki małoinwazyjnym procedurom pacjentki, szczególnie po licznych porodach i w okresie menopauzy, mogą wyeliminować dokuczliwe uczucie suchości oraz wiotkości tkanek pochwy, jak również zadbać o poprawę estetyki krocza. Podstawowe zabiegi ginekologii estetycznej w dużej mierze wykorzystują laser ginekologiczny w terapii nietrzymania moczu oraz rewitalizacji pochwy. Przy pomocy autologicznej tkanki tłuszczowej lub kwasu hialuronowego wykonuje się także lifting warg sromowych lub powiększa okolicę punktu G.  

Oferta polskich ginekologów estetycznych

Ginekologia estetyczna znajduje się w kręgu praktycznych zainteresowań lek. med. Katarzyny Mosoń. Ginekolog-położnik jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i certyfikowanym endoskopistą (European Diploma in Gynaecological Endoscopic Surgery) oraz członkiem International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. Posiada również certyfikat Vaginal Narrower. W ramach świadczeń zajmuje się ponadto ogólnym poradnictwem ginekologiczno-położniczym, obejmującym zabiegowe i operacyjne leczenie chorób kobiecego narządu rodnego.

Jako pierwszy w Polsce wraz z dr Szpurkiem, laserowe odmładzanie pochwy  (LVR) wprowadził lek. med. Ibrahim Samir, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii plastycznej, członek m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej, chirurgii odtwórczej włosów oraz laserowego odmładzania pochwy LVR w 2008 r., otrzymał u dr Davida Matlocka w Beverly Hills (USA) certyfikat z Laser Vaginal Rejuvenation i od tego czasu jest również członkiem Laser Vaginal Rejuvenation Institute of America.

Nowoczesną ginekologią i ginekologią estetyczną z użyciem lasera CO2 a także kwasu hialuronowego, zajmuje się lek. med. Marta Blumska-Janiak, specjalista położnictwa i ginekologii. Jest wykładowcą Akademii Ginekologii Estetycznej i prowadzi szkolenia dla lekarzy z zakresu labioplastyki laserowej i rewitalizacji pochwy przy użyciu lasera MonaLisa Touch. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej, a ponadto wykładowcą Europejskiego Stowarzyszenia Ginekologii Estetycznej.

Laserowy lifting pochwy – ceny w Polsce i w Rugby (Wielka Brytania)

W Polsce zabieg laserowego odmłodzenia pochwy wykonywany jest w cenie 1 600 - 2 000 zł. Tymczasem, jak podaje serwis Consultingroom.com, ceny takiej procedury na Wyspach wynoszą 2 500 - 4 500 £ (14 000 - 25 200 zł).

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.