Ginekolog-położnik Katowice - informacje

Specjalista ginekologii i położnictwa zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób narządu rodnego kobiet. Trafiają do niego kobiety zmagające się np. z nieprawidłowymi krwawieniami, mięśniakami, torbielami oraz przerostem śluzówki jamy macicy. Ginekolog-położnik zajmuje się także kompleksową opieką nad kobietami w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Wizyta u specjalisty ginekologii i położnictwa w Katowicach

Na konsultację oraz leczenie schorzeń ginekologicznych udać się można do lek. med. Ewy Puchały, specjalistki ginekologii i położnictwa. Uczestniczyła w wielu konferencjach naukowych, kursach i warsztatach, m.in. posiada certyfikat uczestnictwa w konferencji „Postępy w seksuologii: propozycje nowych definicji i kryteriów diagnostycznych". Przeprowadza bania USG ginekologiczne przy wykorzystaniu aparatu USG Loguiq Premium (głowicami 4C i E8C), cytologię oraz badania mikrobiologiczne i przesiewowe w kierunku predyspozycji do zachorowań na raka piersi i jajnika. Wykonuje także biopsje endometrium oraz zabiegi usuwania nadżerek (elektrokoagulacja). Jej oferta obejmuje ponadto leczenie zagrażającego porodu przedwczesnego, profilaktykę i leczenie poronień, prowadzenie ciąży fizjologicznej i ciąży wysokiego ryzyka oraz hormonalną terapię w okresie menopauzy.

W Katowicach porad z zakresu ginekologii i położnictwa udziela także dr n. med. Dorota Kuka-Panasiuk, specjalistka ginekolog-położnik. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Ginekologii i Położnictwa Śląskiej Akademii Medycznej w Rudzie Śląskiej. Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Diagnostyki Prenatalnej. Posiada certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego na wykonywanie badań USG w Położnictwie i Ginekologii. Specjalizuje się m.in. w diagnostyce i leczeniu niepłodności.

Kobiety z problemami natury ginekologicznej pomocy szukać mogą także u dr n. med. Małgorzaty Kurkowskiej, specjalistki ginekologii i położnictwa. Posiada certyfikat ukończenia kursu teoretycznego „Koncepcja badań screeningowych w I trymestrze ciąży wg The Fetal Medicine Foundation”. Udać się do niej można na leczenie stanów zapalnych układu moczowego, badania cytologiczne i bakteriologiczne oraz założenie wkładki wewnątrzmacicznej i ocenę jej usadowienia. Jej oferta obejmuje ponadto kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży, diagnostykę ultrasonograficzną w ciąży, ocenę wydolności szyjki macicy i jej długości oraz leczenie zachowawcze w przypadku niewydolności cieśniowo-szyjkowej w ciąży.

Cena prywatnej wizyty u specjalisty z zakresu ginekologii i położnictwa w Katowicach i w Madrycie

W Katowicach za konsultację u specjalisty ginekologii i położnictwa trzeba zapłacić około 100 złotych. W Clínica DAM w Madrycie taka usługa kosztuje 50 euro, czyli około 220 złotych.

Pacjenci szukali ginekolog-położnik także w miastach pobliżu Katowic, takich jak: Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój lub Bielsko-Biała.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.