Ginekolog-położnik Poznań - informacje

Ginekolog-położnik zajmuje się zachowawczym leczeniem schorzeń kobiecego narządu rodnego oraz kwalifikacją do leczenia operacyjnego tradycyjną metodą oraz laparoskopowo. Zwykle wizyta u specjalisty wiąże się z pełną diagnostyką w postaci badań ginekologicznych (USG transwaginalne) oraz badania piersi. Kwalifikacje ginekologa obejmują ponadto prowadzenie ciąży, przygotowanie do porodu i jego przyjęcie. Ginekolodzy mogą również specjalizować się w zakresie endokrynologii (leczenie niepłodności, zaburzenia miesiączkowania, menopauza), onkologii oraz seksuologii.

Wizyta u ginekologa-położnika w Poznaniu

Leczenie zaburzeń statyki narządów rodnych, polegające na stosowaniu dopochwowych urządzeń o różnym kształcie i wielkości (pessaroterapia) stosuje w swojej praktyce dr n. med. Karolina Chmaj-Wierzchowska, specjalista ginekolog-położnik. Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu świadczy kompleksową opiekę ginekologiczną oraz w trakcie ciąży, przeprowadzając specjalistyczną diagnostykę (USG) oraz leczenie patologii m.in. w obrębie szyjki macicy. Specjalista posiada również kwalifikacje w zakresie zaawansowanej endoskopii i m. in. operacyjnej uroginekologii.

Kompleksowe prowadzenie ciąży, diagnostykę oraz leczenie poronień oferuje lek. med. Marek Lewandowski, ginekolog-położnik. Były lekarz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Kliniki Św. Rodziny w Poznaniu, od roku 2000 r. prowadzi Indywidualną Praktykę Lekarską, której zakres świadczeń obejmuje również leczenie niepłodności, diagnostykę i leczenie zaburzeń z zakresu endokrynologii ginekologicznej, w tym także okresu menopauzy i zaburzeń miesiączkowania. W ramach profilaktyki nowotworowej w gabinecie wykonywana jest cytologia oraz badania ultrasonograficzne.

Specjalistyczny Gabinet Ginekologiczno-Położniczy prowadzi również dr n. med. Magdalena Szymczak, specjalista położnik-ginekolog, anestezjolog, która specjalizuje się w ginekologii dziecięcej oraz zapewnia profesjonalna opiekę nad ciążą. W ramach gabinetu wykonuje badania USG, w tym genetyczne płodu oraz określające płeć i badania USG 3D/4D, a umiejętności w tym zakresie potwierdza certyfikat z ultrasonografii ginekologiczno-położniczej. W obszarze ginekologii swoją działalność koncentruje na diagnostyce stanów zapalnych narządów płciowych oraz zakażeń pochwy. 

Prowadzenie ciąży – ceny w Poznaniu i w Irlandii

Pary, decydujące się na prywatną opiekę ginekologa-położnika w Irlandii mogą za nią zapłacić 3 000 - 4 500 € (12 600-18 900 zł) podczas, gdy National Maternity Hospital oferuje pakiet wizyt w cenie 4 000 € (16 800 zł). Porównywalny zakres świadczeń w Poznaniu wiąże się z wydatkiem około 1 000 zł. 

Pacjenci szukali ginekolog-położnik także w miastach pobliżu Poznania, takich jak: Luboń.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.