Ginekolog-położnik Wrocław - informacje

Specjalista ginekolog zapewnia kompleksową pomoc lekarską w zakresie ginekologii i położnictwa, szczególnie w przypadku ciąży. Pierwsze jej symptomy są wskazaniem do wizyty, które początkowo będę odbywać się co 4 tygodnie, po 28 tygodniu ciąży – co 2, z uwagi na zlecane przez lekarza badania oraz kontrole. Konsultacje w tym zakresie obejmują wywiad położniczy oraz USG z oceną płodu oraz USG dopplerowskie płodu i  USG 3D/4D. Procedury położnicze obejmują także opiekę nad ciążą wysokiego ryzyka, leczenie w sytuacji porodu przedwczesnego jak również leczenie schorzeń metabolicznych w ciąży oraz nadciśnienia tętniczego.

Ginekolog-położnik – gdzie odwiedzić specjalistę we Wrocławiu?

Diagnostykę, leczenie i opiekę medyczną w zakresie ciąży oraz patologii ciąży oferuje we Wrocławiu lek. med. Dariusz Curyło, specjalista ginekologii i położnictwa. Jako doświadczony  położnik realizuje opiekę przed- i poporodową oraz rozwiązanie w zakresie obowiązującym w referencyjnej, trójstopniowej opiece perinatalnej. Posiada certyfikat Fetal Medicine Foundation UK z badań ultrasonograficznych między 11-13 tygodniem, a badania przeprowadza na aparacie Voluson 6 z obrazowaniem USG 3D i USG 4D.

Kwalifikacje w zakresie wykonywania badań USG płodu oraz ginekologicznych potwierdzone certyfikatem The Fetal Medicine Foundation (Fundację Medycyny Płodowej z siedzibą w Londynie) posiada również lek. med. Krzysztof Bielicki, specjalista ginekolog-położnik II stopnia. Kompetencje lekarza dotyczą znajomości oprogramowania FMF w zakresie: USG 11-13 tydzień, USG Doppler, badania kanału szyjki macicy z pomiarem jego długości oraz oceny kanału szyjki macicy. Ponadto, ginekolog-położnik jest certyfikowany w zakresie diagnostyki i terapii płodu oraz patofizjologii ciąży i porodu.

Holistyczną terapię w oparciu o medycynę integracyjną – połączenie medycyny akademickiej z szeroko pojętą medycyną naturalną – stosuje w swojej praktyce dr n. med. Preeti Agrawal, specjalista II stopnia z ginekologii i położnictwa, prezes Fundacji Kobieta i Natura, założycielka pierwszego w Polsce ośrodka leczenia integracyjnego. Posiada kwalifikacje w zakresie hipertermii lokalnej, a szkolenia odbywała m. in. w ośrodku Integracyjnego Leczenia Nowotworów prof. Alexandra Herzoga w Niemczech. Autorka wielu publikacji, m.in. "Zdrowa dieta przed poczęciem i w czasie ciąży". 

Cena wizyty u ginekologa-położnika we Wrocławiu i w Edynburgu (Szkocja)

We Wrocławiu za wizytę położniczą pacjentka zapłaci 150 zł, a za badania USG 200 - 300 zł. Tymczasem w The Edinburgh Clinic konsultacja u specjalisty ginekologii i położnictwa kosztuje 150 £ (840 zł) oraz 95 - 500 £ (530 - 2 800 zł) diagnostyka, m.in. badanie w kierunku wad genetycznych NT. 

Pacjenci szukali ginekolog-położnik także w miastach pobliżu Wrocławia, takich jak: Wrocław lub Brzeg.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.