Ginekolog Katowice - informacje

Podstawowym elementem wizyty u ginekologa jest badanie ginekologiczne, które obejmuje kilka etapów. Pierwszym jest badanie narządów rodnych z pobraniem materiału do badania cytologicznego, co umożliwia  wykrycie ewentualnych zmian związanych z podwyższonym ryzykiem raka szyjki macicy. Kolejnym krokiem jest badanie wewnętrzne – zasadnicze wziernikiem oraz dwuręczne pochwy, macicy i jajników. Pacjentki, które nie rozpoczęły współżycie zwykle są badane per rectum – przez odbytnicę.   

Kompleksowa opieka ginekologiczna w Katowicach

Z  Kliniką Ginekologii i Położnictwa Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach-Ligocie związana jest dr n. med. Małgorzata Kurkowska, specjalista ginekolog-położnik, certyfikowana w zakresie badań ultrasonograficznych, która specjalizuje się w diagnostyce ginekologicznej i położniczej. Swoje usługi oferuje również w ramach prywatnej praktyki, gdzie poza pełną diagnostyką skorzystamy z kontrolnych badań ginekologicznych, jakie obejmują cytologię, patologie szyjki macicy oraz ocenę śluzówki jamy macicy w przebiegu HTZ i leczeniu raka sutka. Prowadząc współpracę z kilkoma szkołami rodzenia, Gabinet świadczy także pełną opiekę położniczą.

Diagnostyka mikrobiologiczna, leczenie stanów zapalnych szyjki macicy, pochwy i sromu, włącznie z wycinkami histopatologicznymi szyjki macicy czy biopsją endometrium to kilka propozycji w zakresie profilaktyki nowotworowej, jakie świadczy w ramach swojego Gabinetu lek. med. Ewa Puchała, specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa oraz z seksuologii. Osoby obciążone ryzykiem nowotworowym mogą tu ponadto wykonać testy predyspozycji genetycznych do nowotworu piersi i jajnika. Medyczna opieka obejmuje także ciąże, zwłaszcza patologiczne w zakresie m. in. hipotrofii płodu czy zakażeń brodawczaka ludzkiego HPV.

Panie szukające specjalisty w zakresie okresowej opieki i badań ginekologicznych mogą skorzystać z oferty dr n. med. Adama Nowary, specjalisty w dziedzinie ginekologii i położnictwa. W zlokalizowanym w centrum Katowic, przy ul. Opolskiej Gabinecie, ginekolog wykonuje badania cytologiczne systemem Bethesda oraz diagnostykę HPV, włącznie ze szczepieniami, świadcząc pełen zakres profilaktyki onkologicznej. Pacjentki w okresie menopauzy mogą także wykonać badania urodynamiczne w profilaktyce oraz leczeniu nietrzymania moczu. Dr Nowara oferuje ponadto szeroki zakres leczenia zabiegowego w obrębie pochwy oraz macicy, jak również w terapii NTM.

Cena konsultacji ginekologicznej w Wielkiej Brytanii

Bupa wellness clinics oferuje konsultacje ginekologiczne w cenie niemal dziesięciokrotnie wyższej od oferty z Katowic – 300 £ (1,740 zł). Koszt ten obejmuje komplet badań, włącznie z morfologią.

Pacjenci szukali ginekolog także w miastach pobliżu Katowic, takich jak: Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój lub Bielsko-Biała.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.