Ginekolog Warszawa - informacje

Współcześnie ginekolog nie jest wyłącznie lekarzem, który pomaga kobietom dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji bądź prowadzi ciążę. Wykwalifikowany specjalista ginekologii oferuje nowoczesne metody leczenia, zaawansowaną diagnostykę z użyciem ultrasonografów z systemem 3D i 4D, a także coraz częściej przeprowadza zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej. Gabinety ginekologiczne są dzisiaj świetnie wyposażonymi placówkami, a kierujący nimi lekarze biorą aktywny udział w konferencjach naukowych i doskonalą się na kursach i szkoleniach.

Specjalista od kobiecych problemów

Kobiety, które zamierzają wybrać się na wizytę do ginekologa, w stolicy bez problemu znajdą odpowiedniego dla siebie specjalistę. Warszawscy ginekolodzy wciąż podwyższają kwalifikacje, kończą kolejne kursy i poszerzają wiedzę w zakresie nowoczesnych technik zabiegowych. Stołeczne kliniki są wyposażone w zaawansowane technologiczne urządzenia do ultrasonografii, a kadra medyczna przeprowadza precyzyjne badania. Dobrym przykładem jest tutaj Klinika 2000, w której zabiegi wykonuje prof. n. med. Piotr I. Roszkowski oraz dr n. med. Wojciech Gontarek. Ośrodek oferuje pacjentkom szereg badań diagnostycznych, w tym diagnostykę laboratoryjną oraz opiekę medyczną spełniającą najbardziej surowe normy jakości. W zakres badań laboratoryjnych wchodzi m.in. hematologia i koagulologia, badania hormonalne oraz serologia i szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy.

Klinika Boramed (Gocław) zapewnia pacjentkom pełen zakres świadczeń ginekologicznych, w skład którego wchodzą konsultacje ginekologiczne i endokrynologiczne, a także badania KTG, USG piersi i ciąży (2D, 3D oraz 4D). Klinika oferuje również testy PAPP-A, szczepienia przeciw HPV oraz echo serca płodu. Ośrodek specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce prenatalnej, a do zespołu medycznego należy m.in. prof. dr hab. med. Michał Powolny oraz dr n. med. Wojciech Grzybowski.

Świetnie wyposażone jest również Centrum Medyczne WellMed dysponujące nowoczesną poradnią ginekologiczną. W poradni pracują doświadczeni ginekolodzy, którzy wykonują specjalistyczne badania medyczne, takie jak cytologia, USG, KTG czy badania hormonalne. W zakres usług kliniki wchodzi także ginekologia plastyczna. Zabiegi wykonuje lek. med. Elżbieta Fajfrowska-Alali, która przez 30 lat pracowała w szpitalach w Syrii. Przeprowadza ultrasonografię  brzuszną  i przezpochwową, pomaga pacjentkom zmagającym się z problemem niepłodności, a także zajmuje się diagnostyką i leczeniem przedwczesnego porodu. Prócz tego leczy nadżerki szyjki macicy, aplikuje wkładki domaciczne oraz dobiera środki antykoncepcyjne.

Szeroką paletę zabiegów i badań oferuje pacjentkom także dr Beata Melosik (Gabinet Lekarski TOMMED). Jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu i posiada I stopień specjalizacji w zakresie ginekologii i położnictwa. W swoim gabinecie zajmuje się cytologią, do udzielanych przez nią świadczeń należy również dobieranie antykoncepcji, leczenie nadżerek oraz pobieranie i ocena rozmazów cytologicznych.

Ginekolog w Warszawie

Kolejną placówką jest Gabinet Lekarski Ginekologia i Położnictwo – Maciej Lewandowski i Katarzyna Lewicka. Zespół medyczny udziela pacjentkom porad ginekologicznych oraz przeprowadza okresowe badania. Kobiety znajdą tu pomoc w przypadku stanów zapalnych układu moczowo-płciowego, nadżerek szyjki macicy oraz zaburzeń natury endokrynologicznej. Lekarze ośrodka zajmują się ginekologią dziecięcą i dziewczęcą, w ofercie gabinetu znajduje się również korekcja plastyczna pochwy i krocza, warg sromowych (labioplastyka) oraz powiększanie punktu G. Ośrodkiem kieruje dwóch lekarzy: lek. med. Katarzyna Lewicka oraz lek. med. Maciej Lewandowski.

Kobiety poszukujące ginekologa w Warszawie mogą wziąć pod uwagę także ofertę gabinetu ZdrOva. Kadra medyczna placówki zajmuje się szeregiem zabiegów z dziedziny ginekologii, w tym oceną wskazań i przeciwwskazań do antykoncepcji lub HTZ (hormonalnej terapii zastępczej), oceną mięśniaków i torbieli jajników przy zastosowaniu aparatury USG, a także oceną owulacji. Specjaliści ośrodka leczą bóle miesiączkowe i zakażenia, stymulują jajniki i przeprowadzają inseminację domaciczną. Pacjentki mogą się również zgłosić na badania przesiewowe (USG ginekologiczne wykonywane sondą transvaginalną, cytologię oraz kolposkopię).

NZOZ Medokin oferuje pacjentkom możliwość poddania się cytologii cienkowarstwowej, a także konsultacje ginekologa dziecięcego. Do zespołu medycznego ośrodka należy dr Marzena Żaboklicka-Kurowska, ginekolog dziecięcy i endokrynolog ginekologiczny, a także dr n. med. Iryna Kozicka, starszy asystent Specjalistycznego szpitala Inflancka w Warszawie, specjalista położnictwa i ginekologii.

Polecaną placówką jest również Lecznica Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging Melitus, w której lekarze kładą duży nacisk na zagadnienia związane ze starzeniem wewnątrzpochodnym i hormonalnym (menopauzą i andropauzą). Prócz tego odwiedzające klinikę kobiety mogą poddać się mammografii, USG, cytologii oraz kolposkopii. Porad udzielają specjaliści ginekologii i endokrynologii mogący się poszczycić wieloletnim stażem zawodowym.

Wizyta ginekologiczna – porównanie cen

W stolicy Polski pracuje wielu ginekologów cieszących się dobrą opinią wśród pacjentek – zarówno Polek, jak i zagranicznych turystek medycznych. Wizyta ginekologiczna w ośrodku ZdrOva kosztuje 150 zł, natomiast w londyńskiej klinice Gynae Centre cena konsultacji to £170 (ok. 850 zł). Wykonanie kolposkopii wiąże się z opłatą £190 oraz £170 za samą wizytę, zatem widać jak korzystna dla Brytyjek jest wizyta w Warszawie. Podobnie kwestia finansowa wygląda w przypadku pacjentek z Niemiec, Szwedek i Amerykanek. Cudzoziemki odwiedzają warszawskie gabinety przy okazji pobytu w mieście. Korzystają z niskich cen (w porównaniu z kosztami wizyty w ich kraju), a po badaniach wracają do wypoczynku w atrakcyjnym turystycznie ośrodku.

Pacjenci szukali ginekolog także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Warszawa, Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.