Ginekolog Wrocław - informacje

Istotą wizyty u ginekologa jest badanie ginekologiczne, które powinno zostać wykonane po ukończeniu 16 r. ż. lub po rozpoczęciu współżycia. Badanie obejmuje zewnętrzne narządy płciowe, badanie z pobraniem rozmazu cytologicznego oraz zasadnicze badanie pochwy, macicy, jajników – wewnętrzne badanie palpacyjne z użyciem wziernika i głowicy USG dopochwowej. W przypadku, gdy pacjentka jest jeszcze dziewicą, badanie odbywa się przez odbyt z zastosowaniem (według wskazań) USG przez powłoki brzuszne.

Kobieta i jej zdrowie intymne

Ginemedica to nowoczesne centrum medyczne, zlokalizowane w samym centrum Wrocławia, jakie oferuje nowoczesną opiekę medyczną dedykowaną zdrowiu kobiety. Specjalistę ginekologii i położnictwa w zespole medycznym reprezentuje m. in. lek. med. Krzysztof Fabijański, związany z Kliniką Ginekologii i Położnictwa przy ul. Chałubińskiego. W swojej praktyce, zajmuje się małoinwazyjną ginekologią operacyjną ze szczególnym uwzględnieniem laparoskopii. Jest certyfikowany w zakresie badań ultrasonograficznych między 11-13 tygodniem (Fetal Medicine Foundation).

Przezpochwowa ultrasonografia ginekologiczna, USG położnicze i kolorowe dopplerowskie, badania cytologiczne wraz z profilaktyką onkologiczną to główny zakres działalności Gabinetu Lekarskiego Ginekologiczno-Położniczego dr n. med. Magdaleny Tłaczały. Specjalista ginekolog-położnik oraz specjalista ginekolog-onkolog, swoją praktykę koncentruje na pracy ambulatoryjnej, zarówno w zakresie diagnostyki, jak i leczenia. Oferta usług obejmuje schorzenia ginekologiczne, jak i przygotowanie do ciąży wraz z dalszym jej prowadzeniem. W zakresie kompleksowej opieki w gabinecie wykonamy ponadto testy HPV.

Certyfikat The Fetal Medical Fundation posiada również lek. med. Jan Szymanek, specjalista ginekolog-położnik, który swój Gabinet prowadzi od 2004 r. Usługi w nim świadczone obejmują konsultacje w zakresie metod antykoncepcji oraz leczenie dolegliwości ginekologicznych – od zapalenia pochwy i sromu, po endometriozę i profilaktykę nowotworową. W tym ostatnim przypadku, zakres świadczeń uwzględnia m. in. badanie cytologiczne, oznaczanie biochemiczne oraz laserowe leczenie nadżerek. Ofertę stanowi również diagnostyka prenatalna (m. in. USG 3D/4D).

Terapie hormonalne, stany zapalne pochwy i sromu oraz bolesne miesiączki leczy zespół ginekologów-położników Przychodni Lekarskiej Vita w osobach m. in.: lek. med. Dominika Bliżanowskiego oraz lek. med. Grażyny Grocholskiej. Specjaliści, w zakresie świadczeń wykonują ponadto badania ginekologiczne, cytologiczne i histopatologiczne, zajmując się także prowadzeniem przebiegu ciąży. Placówka prowadzi wieloprofilową działalność, zatrudniając ponad 120 lekarzy, w tym również medycyny pracy, stomatologii i diagnostyki oraz rehabilitacji.

Nadżerki szyjki macicy, torbiele jajnika oraz zespół policystycznych jajników to zakres zainteresowań ginekologa-położnika, lek. med. Joanny Gaweł, która związana jest z kliniką BG Clinic. Nowoczesna, specjalistyczna klinika, w zakresie Ginekologii prowadzi działalność opartą na światowych standardach, stosując innowacyjne metody leczenia. Oferta obejmuje antykoncepcję, profilaktykę raka szyjki macicy, ginekologię onkologiczną oraz dziecięcą. Każdy gabinet wyposażony jest w wysokiej klasy ultrasonograf umożliwiający rutynową diagnostykę patologii w obrębie narządu rodnego.

Gabinet Ginekologiczno–Położniczy prowadzony przez lek. med. Arkadiusza Szpyrko, ginekologa-położnika to dobre miejsce dla przyszłych mam. Kompleksowe prowadzenie ciąży oraz szeroki zakres badań ginekologicznych, włącznie z archiwizacją na DVD USG 4D stanowią filary jego działalności, wsparte profilaktyką nowotworową i zabiegowym leczeniem schorzeń szyjki macicy. Placówka jest miejscem, gdzie również kobiety w okresie menopauzy znajdą wsparcie w typowych problemach związanych ze swoim wiekiem. 

Cena konsultacji ginekologicznej w Dublinie (Irlandia)

W klinice ginekologicznej Femplus – Complete Women’s Care Clinic konsultacja specjalistyczna to koszt 100 € (420 zł) i tyle samo zapłacimy za badania USG narządów miednicy mniejszej, które można wykonać niezależnie od wizyty u ginekologa.

Pacjenci szukali ginekolog także w miastach pobliżu Wrocławia, takich jak: Brzeg.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.