dr n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra - Jelenia Góra, Katowice

dr n. med. Grzegorz Kowalski chirurg ogólny, bariatra

Znajomość języków: polski, angielski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne – dr n. med. Grzegorz Kowalski

Dr n. med. Grzegorz Kowalski jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Dyplom lekarza medycyny uzyskał w 1994 roku. Po studiach rozpoczął pracę jako asystent na oddziale chirurgicznym w Szpitalu im. dr. W. Styczyńskiego w Chorzowie. W 1998 roku ukończył specjalizację I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. Od 2002 roku pełnił funkcję starszego asystenta w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej w Bytomiu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej uzyskał w 2003 roku.

Swoje doświadczenie zdobył m.in. pełniąc obowiązki biegłego sądowego Sądu Okręgowego w Katowicach (od 2001 roku), obejmując funkcję kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Krótkoterminowej Szpitala Powiatowego w Świętochłowicach (w okresie 2003-2012), a także w trakcie pracy na stanowisku kierownika Poddziału Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej oraz zastępcy Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej OSK Katowice-Ligota. 

Ponadto nabywał doświadczenie i umiejętności w zagranicznych ośrodkach. Wśród nich można wymienić Europejski Instytut Telechirurgii EITS w Strasburgu (Francja), European School of Laparoscopic Surgery – Saint-Pierre University Hospital (Belgia), a także Aesculap Akademie w Tuttlingen (Niemcy). Uczył się również w Medical Expert Training Center General Surgery Kantonspital w Baden (Szwajcaria), Imelda Hospital Bonheiden (Belgia) oraz w Covidien Tyco Healthcare European Training Centre w Elancourt (Francja) i w Department of General Vascular and Pediatric Surgery AZ Sint-Jan Hospital  (Belgia).

W 2008 roku zdał egzaminy doktorskie w Śląskiej Akademii Medycznej i obronił z wyróżnieniem pracę dyplomową pt.: "Bezpośrednie i odległe wyniki operacyjnego leczenia chorych z rakiem przytarczyc". Jego promotorem był dr hab. Jacek Gawrychowski.

Doktor Kowalski to autor i współautor wielu publikacji (m.in. w "Polski Przegląd Chirurgiczny", "Langenbeck's Archives of Surgery") oraz wystąpień naukowych. Jest także współautorem rozdziału w monografii pt.: "Rak Przytarczyc, Chirurgia Endokrynologiczna"  (red. S. Cichoń , L. Pomorski).

Na uwagę zasługuje również fakt, że był pierwszym na Śląsku specjalistą, który wykonał operację pęcherzyka żółciowego i przepukliny pachwinowej metodą jednoportową SILS. 

Swoją wiedzę nieustannie aktualizuje, uczestnicząc w zjazdach i kongresach naukowych organizowanych przez liczne towarzystwa naukowe, których jest członkiem. Należy m.in. do: Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Towarzystwa Chirurgów Polskich i Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Sekcji Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Jest również członkiem Fundacji Wspierania i Rozwoju Chirurgii Laparoskopowej, Bariatrycznej i Metabolicznej.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. G. Kowalski

Dr n. med. Grzegorz Kowalski posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie chirurgii małoinwazyjnej i laparoskopowej. Specjalizuje się między innymi w operacjach bariatrycznych, pomagając pacjentom z problemem otyłości. Od wielu lat zajmuje się także chirurgią onkologiczną i endokrynologiczną.

Posiada liczne certyfikaty potwierdzające jego praktyczną wiedzę w zakresie badań USG oraz USG Doppler.

Zdjęcia dr n. med. Grzegorz Kowalski

KCM Clinic

Konsultacje

Konsultacja w zakresie leczenia otyłości
160 Rozwiń szczegóły

Klinika Chirurgii Mazan - Centrum Chirurgii Plastycznej

Konsultacje

Konsultacja chirurgiczna
z USG
190 Rozwiń szczegóły

Leczenie otyłości

Laparoskopowe leczenie otyłości
Założenie regulowanej opaski żołądkowej laparoskopowo
Konsultacja chirurgiczna - cena 190
wymagane badania: ogólne badanie krwi, jonogram, krzepliwość, poziom wapnia, żelaza i TSH, gastroksopia, USG jamy brzusznej, grupa krwi, EKG z opisem i spirometria, ECHO serca
16 600 Rozwiń szczegóły
Laparoskopowe zespolenie omijające żołądek / by-pass gastryczny
Konsultacja chirurgiczna - cena 190
21 500 Rozwiń szczegóły
Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo
Konsultacja chirurgiczna - cena 190
cena obejmuje 2 doby w klinice po zabiegu; wymagane badania: ogólne badanie krwi, jonogram, krzepliwość, poziom wapnia, żelaza i TSH, gastroskopia, USG jamy brzusznej, grupa krwi, EKG z opisem i spirometria, ECHO serca

Do końca stycznia cena zabiegu 18 900 od 01/02/2019 19300

23 900 zł - Rękawowa resekcja żołądka + usunięcie opaski
19 300 Rozwiń szczegóły
Chirurgiczne leczenie otyłości
Plikacja żołądka
Konsultacja chirurgiczna - cena 190
13 700 Rozwiń szczegóły

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Grzegorz Kowalski