dr n. med. Grzegorz Pydziński

urolog, chirurg ogólny

dr n. med. Grzegorz Pydziński urolog, chirurg ogólny

Znajomość języków: polski, angielski, niemiecki, rosyjski

Informacje ogólne - dr n. med. Grzegorz Pydziński

Dr n. med. Grzegorz Pydziński studiował na I Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Studia ukończył w 1981 roku, a dwa lata później rozpoczął pracę kliniczną na Oddziale Urologii w Kutnie, specjalizując się jednocześnie w chirurgii ogólnej, którą zakończył egzaminem w 1985 roku. Z kutnowskim szpitalem związany był aż do 1994 roku, gdzie przez ostatnie dziewięć lat pełnił funkcję zastępcy ordynatora. W 1987 roku uzyskał tytuł specjalisty urologa, a rok później otworzył własny gabinet urologiczny, który prowadzi do dnia dzisiejszego, przyjmując zarówno polskich, jak i zagranicznych pacjentów.

Doktor Pydziński włada trzema językami: angielskim, niemieckim i rosyjskim. W latach 1985-1994 odbywał coroczne staże szkoleniowe w niemieckich Klinikach Urologii w Düsseldorfie i Wuppertalu, stale podwyższając kompetencje i doskonaląc umiejętności lekarskie. Od listopada 1994 roku do lipca 2015 roku był ordynatorem Oddziału Urologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, a obecnie pracuje na stanowisku starszego asystenta (w ograniczonym wymiarze godzin). W styczniu 2002 roku obronił pracę doktorską w Akademii Medycznej w Łodzi w zakresie andrologii. Zainteresowania medyczne dra Pydzińskiego wykraczają daleko poza właściwą specjalizację. Świadczą o tym ukończone liczne kursy doskonalące z zakresu seksuologii, andrologii, onkologii, a także specjalistyczne warsztaty urologiczne.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Andrologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU).

Oprócz biernego udziału w konferencjach naukowych i seminariach dr Pydziński prowadzi szkolenia oraz kursy dla lekarzy i pielęgniarek. Ma na swoim koncie kilkanaście publikacji naukowych oraz wystąpień. Dał się poznać jako trener warsztatów urologicznych PTU w zabiegach URSL, będącej endoskopową metodą leczenia kamicy moczowodowej. Doktor prężnie działał w Polskim Towarzystwie Lekarskim, a od momentu reaktywacji izb lekarskich przez osiem lat pełnił funkcję Przewodniczącego Okręgowego Sądu Lekarskiego OIL w Płocku.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. G. Pydziński

Dr n. med. Grzegorz Pydziński zajmuje się leczeniem i diagnostyką chorób układu moczowego. Jako członek-założyciel Sekcji Endourologii i ESWL specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych z zastosowaniem nowoczesnych technik endoskopowych. Pomaga pacjentom z chorobami nowotworowymi układu moczowego, wadami wrodzonymi i nabytymi nerek oraz chorobami pęcherza moczowego i prostaty. Pacjenci korzystający z usług doktora mogą zostać poddani najnowszemu genetycznemu testowi PCA 3, który umożliwia wczesne wykrycie raka prostaty.

W gabinecie doktora Pydzińskiego przeprowadzane są także zabiegi i procedury chirurgiczne dotyczące korekcji stulejki i krótkiego wędzidełka u mężczyzn, punkcje torbieli nerek pod kontrolą USG oraz punkcje wodniaków jąder. Doktor przeprowadza również badania endoskopowe pęcherza moczowego i cewki moczowej, wraz z badaniem histologicznym. Zajmuje się także usuwaniem zmian skórnych w zakresie narządów płciowych. Współpraca z dermatologiem i patomorfologiem pozwala na ocenę histologiczną pobranych preparatów i odpowiednie leczenie.

Ponadto pacjenci gabinetu mogą liczyć na profesjonalną pomoc w zakresie andrologii , seksuologii i uroginekologii. Standardowe leczenie może być poszerzone o laseroterapię biostymulacyjną, kryoterapię, elektrokoagulację czy elektrostymulację.

Zdjęcia dr n. med. Grzegorz Pydziński

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Grzegorz Pydziński