prof. dr hab. Guy J. Ben Simon

okulista - Nałęczów

prof. dr hab. Guy J. Ben Simon okulista

Znajomość języków: angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - prof. dr hab. Guy J. Ben Simon

Profesor Guy J. Ben Simon jest wybitnym specjalistą i profesorem okulistyki na Wydziale Lekarskim im. Sacklera na Uniwersytecie w Tel Awiwie, w Izraelu. W 1993 roku ukończył uczelnię medyczną na Uniwersytecie w Jerozolimie, otrzymując dyplom lekarza medycyny. Po zakończeniu studiów podjął dalsze kształcenie w Stanach Zjednoczonych i Australii, zdobywając specjalizacje w zakresie okulistyki i chirurgii plastycznej powiek.

Prof. Ben Simon sprawuje obecnie funkcję Dyrektora Instytutu Chirurgii Oczodołu, Okuloplastyki i Dróg Łzowych w Centrum Medycznym Sheba, w Tel Hasomer (Izrael) oraz jest kierownikiem programu stypendialnego chirurgii okuloplastycznej Instytutu Ocznego Goldschlegera. Jest członkiem wielu specjalistycznych towarzystw okulistycznych. Od 2012 roku sprawuje funkcję przewodniczącego Izraelskiego Towarzystwa Okuloplastycznego oraz należy do Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Okuloplastycznej i Rekonstrukcyjnej (ASOPRS).
 
Dorobek naukowy prof. Bena Simona stanowi ponad 90 publikacji naukowych, które pojawiły się w międzynarodowych branżowych pismach medycznych, oraz wiele rozdziałów książek dotyczących okulistyki i chirurgii okuloplastycznej. Profesor był wielokrotnie nagradzany (w kraju i za granicą) za swoje wybitne osiągnięcia w dziedzinie okuloplastyki oraz podstawowe i kliniczne badania naukowe.

W 2010 roku zorganizował pierwszą Międzynarodową Konferencję Okuloplastyczną w Izraelu, w której udział wzięło ponad 20 specjalistów z całego świata. Sam był wielokrotnie zapraszany jako prelegent i aktywny uczestnik międzynarodowych konferencji okulistycznych. Brał udział w charytatywnych operacjach okulistycznych i okuloplastycznych wykonywanych na całym świecie. W styczniu 2015 roku wziął czynny udział w I Międzynarodowej Konferencji "Chirurgia na Żywo” w Lublinie, współorganizowanej przez prof. Zagórskiego. W jej trakcie wykonał sześć złożonych operacji, m.in. opadnięcia powiek i bliznowatego odwinięcia powiek.

Prof. Simon aktywnie współpracuje z Ośrodkami Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. G. Simon

Profesor Ben Simon jest światowej klasy specjalistą w dziedzinie okulistyki i okuloplastyki. W centrum jego zainteresowań medycznych znajduje się chirurgia dróg łzowych, zmiany tarczycowe w oczodole i dekompresja oczodołu oraz urazy, ze szczególnym uwzględnieniem urazowej neuropatii nerwu wzrokowego. W swojej codziennej praktyce lekarskiej zajmuje się konsultacją pacjentów na podstawie dokumentacji medycznej i fotograficznej oraz wykonywaniem operacji narządu wzroku.

Prof. Simon specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym opadających powiek (u dzieci i dorosłych), blefaroplastyce kosmetycznej powiek górnych i dolnych, korekcji brwi, chirurgii estetycznej twarzy, a także zajmuje się usuwaniem zmian, anomalii oraz guzów z okolic narządu wzroku z jednoczesną rekonstrukcją tych obszarów. Wykonuje zabiegi sondowania i płukania dróg łzowych, intubacje drenami silikonowymi oraz zespolenia nosowo-łzowe zewnętrzne i endoskopowe.

Profesor przeprowadza również zabiegi chirurgiczne w obrębie oczodołów (usuwanie guzów, rekonstrukcja złamań czy dekompresja oczodołu).

Zdjęcia prof. dr hab. Guy J. Ben Simon

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Nałęczów - prof. dr hab. Guy J. Ben Simon

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. Guy J. Ben Simon

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska