prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski

chirurg ogólny, proktolog - Sosnowiec, Katowice

prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski chirurg ogólny, proktolog

Znajomość języków: angielski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - dr hab. n. med. Jacek Starzewski

Prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski jest doświadczonym chirurgiem ogólnym oraz renomowanym specjalistą w dziedzinie koloproktologii. Tytuł doktora nauk medycznych oraz specjalizację drugiego stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej uzyskał, odpowiednio, w 1971 oraz 1972 roku. Następnym krokiem jego kariery było złożenie rozprawy habilitacyjnej oraz otrzymanie tytułu doktora habilitowanego nauk medycznych. Miało to miejsce w 1982 roku. W roku 1996 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał mu miano profesora nauk medycznych.

Profesor Starzewski zdobywał swoje doświadczenie podczas pracy w wielu renomowanych ośrodkach klinicznych. Pełnił funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala nr 1 w Sosnowcu, a od 1997 roku ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Górniczym (obecnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary). Ponadto od lipca 2000 roku, do października 2006 roku sprawował urząd kierownika Katedry i Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Koloproktologicznej Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Aktualnie pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii ogólnej. Ponadto swoje kwalifikacje zawodowe podnosił podczas licznych staży i szkoleń w renomowanych zagranicznych ośrodkach.

Profesor poza pracą zawodową zajmuje się także działalnością dydaktyczną, którą rozpoczął w 1962 roku jako asystent Zakładu Anatomii Prawidłowej. Następnie pełnił funkcję adiunkta II Kliniki Chirurgii Ogólnej, a w latach 1995-1999 prowadził ćwiczenia i wykłady z zakresu medycyny katastrof. Ponadto od 1972 roku zajmuje się szkoleniami podyplomowymi dla lekarzy regionu katowickiego.

Działalność naukowa profesora Starzewskiego obejmuje 76 publikacji zamieszczonych w renomowanych czasopismach krajowych oraz międzynarodowych. Prócz tego w jego dorobku znajduje się 57 streszczeń referatów wygłoszonych podczas zjazdów naukowych zarówno na terenie Polski, jak i za granicą.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr hab. n. med. J. Starzewski

Prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski jest polecanym przez pacjentów ekspertem w dziedzinie proktologii, który w ciągu swojej wieloletniej kariery przeprowadził już setki operacji chirurgicznych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń jelita grubego i odbytnicy, w tym chorób zapalnych i nowotworowych. 

Zdjęcia prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski

Poliklinika Doktora Bessera

Konsultacje

Konsultacja chirurgiczna profesorska
200

Chirurgia ogólna

Leczenie chorób odbytu
Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu
Leczenie hemoroidów metodą Barrona
500
Operacje i leczenie żylaków przełyku
Endoskopowe opaskowanie żylaków przełyku
1 600

Klinika Chirurgii Mazan - Centrum Chirurgii Plastycznej

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski