O specjaliście

Mgr Julia Wyszomirska jest absolwentką psychologii oraz pedagogiki na Wydziale Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego. Po studiach kontynuowała naukę, o czym świadczą studia podyplomowe w zakresie neuropsychologii klinicznej, ukończone przez nią w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (2013-2014) oraz kolejne, w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej, które ukończyła na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2009-2011). Ponadto w 2012 roku w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach rozpoczęła specjalizację w dziedzinie psychologii klinicznej – neuropsychologii.

Wiedzę oraz umiejętności praktyczne aktualizuje również poprzez systematyczne uczestnictwo w konferencjach naukowych i specjalistycznych kursach podnoszących jej kwalifikacje m.in. w zakresie diagnozy konkretnymi metodami, diagnozy różnicowej w neuropsychologii oraz terapii. Posiada również certyfikat terapeuty EEG Biofeedback oraz licencję uprawniającą do  badania osób starających się o pozwolenie na posiadanie broni.

Swoje doświadczenie w pracy z pacjentem zdobyła w oddziałach neurologii, rehabilitacji neurologicznej i geriatrii. Oprócz działalności klinicznej zajmuje się również dydaktyką oraz pracą naukową. Współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym i Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową, gdzie prowadzi zajęcia z neuropsychologii  i psychologii ogólnej. Jako absolwentka Szkoły Trenerów Metrum posiada również tytuł trenera warsztatu umiejętności psychospołecznych.

Jest autorką i współautorką prac oraz wystąpień naukowych i artykułów opublikowanych w takich czasopismach jak m.in. Psychoonkologia.  

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego.

W wolnym czasie pasjonuje się żeglarstwem i muzyką.

Zabiegi, w których specjalizuje się mgr J. Wyszomirska

Mgr Julia Wyszomirska specjalizuje się w diagnostyce i rehabilitacji neuropsychologicznej osób cierpiących z powodu dysfunkcji ośrodkowego układu  nerwowego, w tym m.in. otępień, udarów i nowotworów ośrodkowego układu nerwowego, a także pacjentów po urazach czaszkowo-mózgowych oraz mających problemy poznawcze i emocjonalne powstałe w wyniku innych chorób somatycznych (internistycznych, zakaźnych).

Dysponuje dużym warsztatem metod i narzędzi diagnostycznych oraz terapeutycznych. Między innymi, posiada doświadczenie w zastosowaniu systemu EEG-Biofeedback oraz specjalistycznego oprogramowania do rehabilitacji neuropsychologicznej i  afazji.


Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…