dr n. med. Kalina Góra-Kupilas

okulista - Gliwice

dr n. med. Kalina Góra-Kupilas okulista

Znajomość języków: angielski, niemiecki

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne – dr n. med. Kalina Góra-Kupilas

Dr n. med. Kalina Góra-Kupilas to absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. W okresie 2003-2007 poszerzała wiedzę i doskonaliła umiejętności praktyczne, pracując w Oddziale Klinicznym Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej. W 2007 roku przyznano jej stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: „Ekspresja naczyniowego czynnika wzrostu śródbłonka (VEGF) i angiogeneza w ośrodkowym układzie nerwowym u szczura w stresie kontrolowanym i niekontrolowanym”. Obroniła ją z wyróżnieniem. Do jej licznych osiągnięć należy również zdobycie Nagrody III stopnia Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach za działalność dydaktyczną prowadzoną w latach 2005-2006.

Szczególnym obiektem jej zawodowych zainteresowań jest chirurgia plastyczna powiek. Wiedzę i doświadczenie z zakresu czynnników wzrostowych (w tym VEGF) wykorzystuje w praktyce klinicznej w leczeniu doszklistkowym anty-VEGF chorób takich jak zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), powikłania oczne po zakrzepie żył siatkówki, jak również w cukrzycy. Ponadto doktor Góra-Kupilas aktywnie uczestniczy w badaniach klinicznych poświęconych nowoczesnym terapiom anty-VEGF w schorzeniach oczu.

W latach 2002-2008 pracowała jako asystent w Katedrze Epidemiologii i Medycyny Środowiskowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Opracowała w tym okresie szereg prac naukowych poświęconych zagadnieniom z zakresu okulistyki i epidemiologii.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. K. Góra-Kupilas

Dr n. med. Kalina Góra-Kupilas to specjalista okulistyki. Zajmuje się plastyką powiek oraz okulistyką estetyczną – dziedziną, której jest twórcą. Klinika AKMED, której jest współwłaścicielem, to miejsce, w którym doktor realizuje swoje zawodowe marzenie o kompleksowym leczeniu schorzeń oczu i korekcji wszelkich niedoskonałości estetycznych w ich regionie. Dzięki wiedzy klinicznej, uzyskanej w trakcie wieloletniej pracy w oddziale okulistycznym, specjalistka zapewnia pacjentom poczucie bezpieczeństwa podczas zabiegów plastycznych i estetycznych przeprowadzanych w okolicy oczu.

Od początku kariery zawodowej wiele uwagi doktor poświęca doskonaleniu umiejętności i pogłębianiu wiedzy z zakresu chirurgii plastycznej powiek (okuloplastyki). Poza klasyczną chirurgią w codziennej pracy wykorzystuje również małoinwazyjne metody z użyciem lasera CO2, plazmy (PLEXR). Ponadto a w zakresie okulistyki estetycznej stosuje mezoterapię, osocze bogatopłytkowe, botoks oraz technologię HIFU.

Klinika AKMED

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Kalina Góra-Kupilas