lek. Szymon Mleczko

lekarz chorób wewnętrznych, angiolog, kardiolog

  • Konsultacja angiologiczna150 zł
  • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym150 zł
  • Konsultacja kardiologiczna140 zł
  • Badanie echo serca120 zł
  • Pokaż więcej (11)
Wczytaj więcej wyników

Kardiolodzy - informacje

Autor:

Objawami, z którymi pacjent powinien udać się do specjalisty kardiologii, są m.in. bóle w klatce piersiowej, szybkie męczenie się oraz trudności z koncentracją (wskazujące na miażdżycę) a także kołatanie serca, zawroty głowy i pobudliwość nerwowa (które mogą być przyczyną występowania nadciśnienia tętniczego). Kardiolog, zajmujący się schorzeniami i wadami serca oraz naczyń (aorty i mniejszych naczyń krwionośnych), przeprowadza w trakcie wizyty odpowiednią diagnostykę oraz podejmuje decyzję odnośnie leczenia. Na schorzenia kardiologiczne, które lekarz ocenia i bada podczas wizyty, ma wpływ m.in. otyłość lub niedowaga, trudności w oddychaniu, barwa skóry twarzy lub drżenie dłoni.

Gdzie możma wyleczyć schorzenia układu sercowo-naczyniowego u polskich kardiologów

Kardiologiem, przyjmującym w Słupsku jest dr n. med. Zbigniew Kiedrowicz, specjalista kardiologii (II stopnia od 1991 roku) oraz chorób wewnętrznych (I stopnia od 1982 i II stopnia od 1986 roku), który doświadczenie z zakresu kardiologii zdobywał podczas pracy na Oddziale Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. W czasie konsultacji wykonuje on badania USG Echo serca, badania EKG, holter EKG oraz holter RR. Może do niego udać się pacjent na leczenie choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności serca i zaburzeń rytmu serca.

Kolejnym polskim kardiologiem jest lek. med. Janusz Petri, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1984 i II stopnia od 1988 roku) oraz specjalista kardiologii (II stopnia od 1996 roku), przyjmujący w swoim gabinecie w Stargardzie Szczecińskim. Doświadczenie kardiologiczne zdobywał m.in. w poradni kardiologicznej Spółdzielni Pracy Lekarzy Specjalistów Medicus. W jego gabinecie pacjent może poddać się badaniom EKG oraz badaniom EKG wysiłkowym, badaniu holter EKG, echokardiografii z zakresu USG serca oraz badaniom dwudziestoczterogodzinnym z zakresu automatycznego pomiaru ciśnienia tętniczego.

Kolejny polski kardiolog to lek. med. Piotr Gajewski, specjalista kardiologii od 2014 roku, posiadający doświadczenie w tej dziedzinie, zdobyte w Klinicznym Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką we Wrocławiu oraz na Oddziale Kardiologicznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Lekarz ten przyjmuje pacjentów w swoim Prywatnym Gabinecie Kardiologicznym w Warszawie, gdzie oferuje leczenie m.in. choroby wieńcowej, niewydolności serca, zapalenia osierdzia a także zwężenia i niedomykalności zastawek serca czy nadciśnienia tętniczego.

Jaka jest cena konsultacji z kardiologiem w Polsce, a jaka za granicą?

100 zł trzeba zapłacić za konsultację kardiologiczną u polskich specjalistów z zakresu kardiologii, natomiast 80 funtów (448 zł) kosztuje to Wielkiej Brytanii u kardiologa, przyjmującego w Tooting Medical Centre w Londynie.