Kardiolog Warszawa - informacje

Wady wrodzone i nabyte oraz schorzenia układu sercowo-naczyniowego, ich rozpoznawanie wraz z leczeniem to podstawowy zakres świadczeń kardiologa. W obrębie specjalizacji istnieją również podziały na kardiologię dziecięca oraz kardiologię dorosłych, a także kardiologię nieinwazyjną, z pełną diagnostyką i kardiologię inwazyjną, jaka oprócz diagnostyki obejmuje przezskórne procedury operacyjne związane z tętnicami, naczyniami wieńcowymi  oraz naczyniami obwodowymi (koronarografia, angiografia, angioplastyka).

Profilaktyka i leczenie chorób serca

Diagnostyka nieinwazyjna układu sercowo-naczyniowego, diagnostyka i leczenie chorych z zatorowością płucną oraz niewydolnością serca to wybrane zainteresowania kliniczne prof. dr hab. n. med. Piotra Pruszczyka, kardiologa, hypertensjologa, angiologa i Kierownika Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego UM. Swoje konsultacje przeprowadza w Centrum Medycznym Rehabilis, gdzie ponadto wykonuje nieinwazyjną diagnostykę kardiologiczną (EKG, echo serca, próby wysiłkowe). 

Choroby wewnętrzne, kardiologia, w szczególności kardiomiopatie to specjalizacje kardiologa, prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacka Grzybowskiego, związanego z Instytutem Kardiologii, a który współtworzy kadrę medyczną Przychodni Kardiologicznej Kardiosystem. Placówka świadczy kompleksową opiekę pacjentom z chorobami serca w zakresie konsultacji i diagnostyki, a problemy zdrowotne, które znajdują się w obszarze specjalizacji i oferty to m. in. zaburzenia rytmu serca (arytmologia, elektrofizjologia), nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa oraz wady serca.

Choroba wieńcowa, stan przedzawałowy czy zapalenie mięśnia sercowego, a także zwężenia i niedomykalności zastawek serca to schorzenia, które w swoim Prywatnym Gabinecie Kardiologicznym diagnozuje lek. med. Piotr Gajewski, specjalista chorób układu sercowo-naczyniowego, kardiolog.  W ramach praktyki specjalizuje się w zakresie nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej, świadcząc echo serca i EKG z opisem bez konsultacji oraz konsultacje połączone z pełną diagnostyką. Gabinet zlokalizowany jest na Bielanach, w niedalekim sąsiedztwie Szpitala Bielańskiego.

Ponieważ wiele schorzeń ma wpływ na przebieg chorób serca i naczyń, kardiolog – jak wyjaśniają specjaliści – musi mieć szeroką wiedzę z zakresu chorób wewnętrznych. Jednym z najczęstszych schorzeń kardiologicznych jakie leczą specjaliści MD Clinic jest nadciśnienie tętnicze oraz choroba wieńcowa z ostrym powikłaniem w postaci zawału. Równie często rozpoznawane są tu zaburzenia lipidowe oraz rytmu serca (migotanie przedsionków), w leczeniu których specjalizuje się członek zespołu – lek. med. Paweł Panin, specjalista chorób wewnętrznych.

Centrum Medical Fitness to nowatorska placówka, gdzie lekarze, fizjoterapeuci, trenerzy oraz dietetycy kompleksowo dbają o zdrowie pacjentów zmieniając ich styl życia w celu poprawy profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Zakres oferty obejmuje również konsultacje i opiekę kardiologa - lek. med. Ewy Majos, która specjalizuje się w patologiach układu krążenia, biorąc pod opieką pacjentów z incydentami kardiologicznymi. Kardiorehabilitacja pod nadzorem medycznym wraz z cykliczną oceną układu krążenia to element oferty, którą kompleksowo uzupełnia współpraca z fizjoterapeutami.   

W leczeniu chorób wewnętrznych i kardiologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń rytmu serca specjalizuje się dr n. med. Aleksandra Czepiel, internista, kardiolog, związana z Oddziałem Kardiologii Szpitala Grochowskiego, z wieloletnią praktyką na R-ce kardiologicznej i doświadczeniem w elektroterapii. Swoje usługi i konsultacje świadczy w Przychodni Multi Med, gdzie zajmuje się monitorowaniem holterowskim, wykonując także zabiegi w elektroterapii: implantacje stymulatorów i układów resynchronizacyjnych, jak również ich kontrole. 

Diagonstyka kardiologiczna i jej koszt w Galway (Irlandia)

W należącym do Bon Secours Health System – Bon Secours Hospital wykonywane są różne badania diagnostyczne zarówno w ramach Poradni, jak i hospitalizacji.  Za EKG spoczynkowe zapłacimy 40 € (168 zł) i 230 € (966 zł) za echo serca. Pomiar ciśnienia krwi to koszt 85 € (357 zł) i 180 € (756 zł) – próba wysiłkowa (stress test).

 

Pacjenci szukali kardiolog także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Warszawa, Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.