lek. dent. Katarzyna Łukasik-Fąferko

stomatolog - Katowice

lek. dent. Katarzyna Łukasik-Fąferko stomatolog

Znajomość języków: polski, angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - lek. dent. K. Łukasik-Fąferko

Lek. dent. Katarzyna Łukasik-Fąferko ortodoncją zaczęła interesować się już na studiach, które ukończyła w 2003 roku. Staż podyplomowy odbyła na Katedrze Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej, później konsekwentnie pogłębiała wiedzę w tej dziedzinie na kolejnych szkoleniach. Uczestniczyła, między innymi, w kursie z zakresu nowoczesnych metod znieczulania, warsztatach z użyciem narzędzi maszynowych i ręcznych („Ta praktyczna endodoncja"), brała udział w szkoleniu „Ortodoncja dla dentystów ogólnie praktykujących Rondeau seminars", „Współczesne osiągnięcia materiałoznawstwa stomatologicznego", a także „Wkłady, nakłady, mosty". To pomogło jej zdobyć wiedzę niezbędną podczas szukania rozwiązań nawet najtrudniejszych stomatologicznych przypadków.

Lek. dent. Katarzyna Łukasik-Fąferko jest członkiem prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy ortodontów, International Association for Orthodontics (IAO). Należy również do Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. Jest właścicielką Dentim Clinic, prowadzi także Dentim Body Care – Klinikę Medycyny Estetycznej, w której pacjenci mogą uporać się z problemami skórnymi, odmłodzić skórę za pomocą laserów, toksyny botulinowej, mezoterapii czy peelingów odżywczych.

Osiągnięcia lekarza

Podobnie jak jej mąż, lek. dent. Łukasik-Fąferko przykłada ogromną wagę do uświadamiania społeczeństwa. Często udziela wywiadów, tłumacząc zawiłe terminy medyczne i szczegółowo opisując przebieg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wypowiadała się, między innymi, dla portalów Excluzive.pl, Kafeteria.pl, na portalu ebrzuszek.pl wyjaśniała młodym mamom proces powrotu do sylwetki sprzed ciąży, czytelniczkom Biomedical.pl opisywała sposoby niwelowania defektów skórnych związanych z menopauzą, natomiast na portalu Senior.pl tłumaczyła niebezpieczeństwo związane z grzybicą paznokci. Specjalistka stara się dotrzeć do jak największej liczby słuchaczy i nie ogranicza się tylko do wypowiedzi w postaci wywiadów. W 2012 roku zorganizowała w Dentim Body Care spotkanie dla blogerek prowadzących popularne na Śląsku i nie tylko blogi poświęcone modzie. Uczestniczki spotkania miały okazję poznać działanie systemów takich jak MesoTherm, CoaxMed czy X-Lase, mogły przetestować urządzenia, a także dowiedzieć się, jak uporać się z problemem nadprogramowych kilogramów i przebarwień na skórze.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. dent. K. Łukasik-Fąferko

Specjalistka zajmuje się głównie zabiegami z dziedziny ortodoncji, pomagając zarówno dorosłym, jak i najmłodszym pacjentom uporać się z problemem krzywego zgryzu. Przed rozpoczęciem leczenia przeprowadza dokładną diagnostykę – bada warunki zębowe i kostne pacjentów, analizując zdjęcia rtg. W czasie zabiegów korzysta z nowoczesnego systemu zamków kosmetycznych, dzięki którym zakładany aparat jest prawie niewidoczny. Stosuje również zamki samoligaturujące, które umożliwiają szybszą i krótszą terapię. Zminimalizowanie wizyt kontrolnych i leczenie bez usuwania zębów to jeden z kilku atutów przyciągających do jej kliniki zagranicznych pacjentów.

Zdjęcia lek. dent. Katarzyna Łukasik-Fąferko

Dentim Clinic Centrum Implantologii i Ortodoncji - lek. dent. Katarzyna Łukasik-Fąferko

Konsultacje

Konsultacja ortodontyczna 
+ rentgen panoramiczny
250

Stomatologia

Ortodoncja
Aparat ortodontyczny
Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) 
Inne nazwy:
Konsultacja ortodontyczna - cena 250

Konsultacja ortodontyczna - cena 250
4000 zł - aparat tradycyjny,
5000 zł - aparat Insignia
od 4 000 do 5 000 
Aparaty ortodontyczne przezroczyste
Aparat ortodontyczny Invisalign
Invisalign - materiały, wizyty kontrolne, leczenie
Inne nazwy:
Konsultacja ortodontyczna - cena 250

Konsultacja ortodontyczna - cena 250
od 8 000

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty lek. dent. Katarzyna Łukasik-Fąferko

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska