Zobacz, gdzie skorzystasz z następujących usług:

Dobry laryngolog we Wrocławiu

Autor:

Laryngolog zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób między innymi gardła, nosa oraz ucha. Do najczęściej spotykanych w dziedzinie laryngologii chorób zalicza się ból oraz zapalenie ucha, zapalenie krtani, gardła czy zatok oraz zawroty głowy. Typowe objawy, które mogą świadczyć o schorzeniach laryngologicznych, to między innymi uczucie zatkania ucha, długotrwała chrypka czy nietypowa wydzielina z nosa czy ucha. W skład badania laryngologicznego może wchodzić na przykład z otoskopia (badanie przewodu słuchowego), rynoskopia (badanie jamy nosowej) czy badanie węzłów chłonnych szyi.

Laryngolog we Wrocławiu - do kogo udać się na wizytę

Problemy laryngologiczne leczy we Wrocławiu między innymi laryngolog i laryngolog dziecięcy lek. med. Krzysztof Zub. Od 2008 roku pracuje jako asystent w Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W 2015 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie otolaryngologii. Regularnie uczestniczy w polskich i zagranicznych kursach i konferencjach laryngologicznych, m.in. „Diagnostyka oraz leczenie przewlekłych stanów zapalnych nosa i zatok przynosowych” (Katowice, 2011 rok), „XV Zjazd Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi” (Gdańsk, 2012 rok) czy „ORL Dissection Ear and Temporal Bone Surgery” (Brno, 2014 rok). Podczas wizyt przeprowadza kwalifikacje do zabiegów takich jak konchoplastyka, seroplastyka, adenotomia czy tonsillektomia.

Z problemami laryngologicznymi udać można się na konsultację do laryngologa, audiologa i foniatry dr n.med. Anity Piotrowskiej-Dutchman. W 2006 roku ukończyła ona z wyróżnieniem Uniwersytet Medyczny imienia Piastów Śląskich we Wrocławiu, a w 2012 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych. Najczęściej wykonuje operacje w zespole chrapania oraz bezdechów w czasie snu, operacje migdałków podniebnych i gardłowego czy operacje polipów torbieli, stanów przerostowych oraz guzów nosa.

Laryngologią zajmuje się we Wrocławiu również laryngolog lek. med. Maciej Ryszkowski. W 1991 roku ukończył studia na wydziale lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu, a w latach 1994-2006 pracował na oddziale laryngologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalizacyjnego imienia J. Babińskiego we Wrocławiu. Od 1998 roku prowadzi prywatną praktykę lekarską. Odbył kurs teoretyczno-praktyczny z zakresu diagnostyki oraz leczenia zawrotów głowy pod kierownictwem doktora Erika Ulmera, uznawanego za twórcę nowoczesnej metody diagnozowania zawrotów głowy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi.

Konsultacja laryngologiczna w Polsce i za granicą

Za konsultację laryngologiczną we Wrocławiu zapłacić należy około 120 złotych. Dla porównania, w zlokalizowanym w Kaunas na Litwie Kildos Klinika będzie to wydatek rzędu 48 euro (około 206 złotych).

Pacjenci szukali laryngologa w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska