lek. Łukasz Kroc

lekarz chorób wewnętrznych, geriatra

 • Konsultacja internistyczna online120 zł
 • Konsultacja geriatryczna online120 zł
 • Konsultacja geriatryczna120 zł
 • Konsultacja internistyczna120 zł
 • Pokaż więcej (4)

lek. Paulina Sankowska

lekarz chorób wewnętrznych, specjalista leczenia niepłodności

 • Konsultacja internistyczna online120 zł
 • Konsultacja z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności online120 zł
 • Konsultacja diabetologiczna online120 zł
 • Konsultacja diabetologiczna120 zł
 • Konsultacja z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności150 zł
 • Pokaż więcej (6)
Wczytaj więcej wyników

Lekarze chorób wewnętrznych - informacje

Autor:

Lekarz chorób wewnętrznych, zwany powszechnie internistą, zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządów wewnętrznych, takich jak choroby układu krążenia, oddechowego, pokarmowego czy układu krwiotwórczego. Wizyta u internisty jest wskazana przynajmniej raz w roku w celu wykonania podstawowych badań kontrolnych (badania moczu i krwi), by na tej podstawie ocenić stan zdrowia pacjenta, kwalifikując w razie potrzeby do określonego specjalisty lub na dalsze badania.  

Wizyta u internisty w Polsce - gdzie można się na nią udać

Badania profilaktyczne oraz konsultacje internistyczne osób aktywnych fizycznie i sportowców w ramach swojej praktyki lekarskiej przeprowadza we Wrocławiu lek. med. Adrian Mrozek, internista i lekarz sportowy. Jest absolwentem Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Klinice Kardiologii Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz w Klinice Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdzie odbył szkolenie specjalizacyjne z zakresu chorób wewnętrznych. Ukończył ponadto kurs wprowadzający do specjalizacji z medycyny sportowej, umożliwiający uzyskanie certyfikatu PTMS. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.

Schorzenia hematologiczne, z zakresu chorób wewnętrznych i interny oraz leczenie choroby hemoroidalnej to zakres świadczeń dr n. med. Artura Jurczaszyna, przyjmującego pacjentów w Krakowie. Specjalista chorób wewnętrznych, hematolog, jest członkiem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, Europejskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Hematologicznego. Specjalizuje się w hematologii i jest pierwszym w Polsce autorem "Poradnika dla Pacjentów", gdzie w kompleksowy sposób są omawiane problemy chorych na szpiczaka plazmocytowego. Ma za sobą mi.in. staż w Department of Medical Oncology, St. Bartholomew`s Hospital (Londyn).

Konsultacje internistyczne i nefrologiczne oferuje także dr n. med. Adam Markiewicz, specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii i diabetologii, przyjmujący w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne, również na stanowisku ordynatora. Oprócz kompleksowej opieki nad chorym z cukrzycą, w tym cukrzycą ciążową, w zakresie której jest certyfikowany, lub chorobami nerek, lekarz zapewnia fachową opiekę zakresie kompleksowych badań analitycznych, kwalifikacji do szczepień, a także badań diagnostycznych, m.in. USG.

Ile kosztuje wizyta u lekarza chorób wewnętrznych w Polsce i w Kanadzie?

Jak podaje Global News, przeciętny rachunek za wizytę u lekarza internisty w Toronto wynosi 54 $, natomiast u specjalisty – 74 $ (205 - 281 zł). W Polsce natomiast cena konsultacji internistycznej, jeśli nie jest ona objęta NFZ, zwykle nie przekracza kwoty 130 zł.