Lekarze rehabilitacji medycznej

Lekarze rehabilitacji medycznej - informacje

Rehabilitacja jest integralną częścią większości form leczenia, zwłaszcza ortopedycznego, i realizowana jest na oddziałach szpitalnych w ramach postępowania przed- lub pooperacyjnego. Lekarz specjalista rehabilitacji medycznej prowadzi cały proces rehabilitacji – od konsultacji, przez zlecanie rehabilitacji, którą wdrażają fizjoterapeuci, po nadzór nad procedurami. Specjalista ten zajmuje się ponadto wykonywaniem prób wydolnościowych i ich oceną (testy wysiłkowe, spirometria, testy funkcjonalne) oraz uczestniczy w rehabilitacji rodzinnej, społecznej i zawodowej.

Lekarz rehabilitacji medycznej w Polsce

W rehabilitacji medycznej, osteopatii i ortopedii specjalizuje się przyjmujący we Wrocławiu lek. med. Jacek Sędzik, lekarz rehabilitacji medycznej i ortopeda. Absolwent AM we Wrocławiu, Osteopathie Schule Dutschland (OSD) Hamburg oraz International Academy of Orthopedic Medicine, w swojej praktyce, w ramach diagnostyki ortopedycznej i osteopatycznej, zajmuje się oceną uszkodzenia struktur oraz zaburzeń funkcjonalnych nie uwzględnianych w badaniach RTG, USG, MRI i TK. W ramach gabinetu posiada nowoczesne Laboratorium Diagnostyki Stóp, które pozwala projektować wkładki i klapki ortopedyczne 3D według indywidualnych parametrów.

Bóle barku, ścięgien, kręgosłupa i kolan leczy lek. med. Grażyna Ciszkowska, warszawski specjalista rehabilitacji medycznej, specjalista balneoklimatologii II stopnia i medycyny fizykalnej. Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie na Wydziale Zdrowia i Opieki Społecznej w Warszawie, Rehabilitacji Ogólnej I stopnia, ma za sobą liczne staże, m.in. w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej, posiada ponadto wieloletnie doświadczenie kierownicze zakładów rehabilitacji m.in. w  SPZOZ Solec czy w Szpitalu Czerniakowski.

Mózgowe porażenie dziecięce, wady postawy, zaburzenia rozwoju ruchowego czy przepuklina oponowo-rdzeniowa to choroby, których diagnostyka i leczenie stanowi zakres kompetencji przyjmującej w Krakowie lek. med. Małgorzaty Szmurło, specjalisty II stopnia z zakresu rehabilitacji medycznej. Swoje doświadczenie zawodowe w leczeniu rehabilitacyjnym dzieci i młodzieży oraz wczesnej diagnostyce zaburzeń rozwoju zdobyła na Oddziale Rehabilitacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i Maltańskiego Ośrodka Wczesnej Interwencji w Krakowie. Ukończyła liczne staże i kursy, m.in. kurs neurobiologicznych podstaw procesów integracji sensorycznej i podstawowej ich oceny.

Cena wizyty u lekarza rehabilitacji medycznej w Polsce i w Berkeley (USA)

Na Uniwersytecie w Berkely, w ramach University Health Services, wstępna konsultacja u lekarza rehabilitacji medycznej wiąże się z ceną 80 - 160 $ (304 - 608 zł). Ceny takiej konsultacji w Polsce są o ponad połowę niższe i kształtują się na poziomie 90 - 150 zł.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.