prof. dr hab. Małgorzata Krajewska-Walasek

pediatra, genetyk kliniczny - Warszawa

prof. dr hab. Małgorzata Krajewska-Walasek pediatra, genetyk kliniczny Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne – prof. dr hab. Małgorzata Krajewska-Walasek

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Krajewska-Walasek jest autorką ponad 250 oryginalnych publikacji w renomowanych czasopismach medycznych o zasięgu międzynarodowym. Ponadto była koordynatorem na Polskę 4 unijnych projektów: DYSCERNE (konsultowanie pacjentów z Europy z zespołami dysmorficznymi i stawianie rozpoznania poprzez oglądanie zdjęć fotograficznych i analizę danych z wywiadu), Orphanet Europa-Action i RD-Action (utrzymywanie w Polsce bazy ORPHANET, platformy informacyjnej o chorobach rzadkich dla lekarzy, pacjentów i ich rodzin) oraz Cost Action (koordynowanie w Polsce rozpoznawania chorób imprintingowych, czyli spowodowanych defektem genów pochodzących od matki albo ojca, w ramach Europejskiej Sieci poświęconej tym schorzeniom).

Zainteresowania zawodowe oraz naukowe prof. Krajewskiej-Walasek obejmują przede wszystkim identyfikację schorzeń dysmorficznych. Wykorzystuje w tym celu zarówno wyniki badań laboratoryjnych, jak i procedury oglądowe (badanie wizualne pacjenta). 

Profesor Krajewska-Walasek za wkład w rozwój nauki, zwłaszcza w zakresie rozpoznawania chorób genetycznych, została uhonorowana medalem Gloria Pediatrica przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne. Jest również zdobywcą Statuetki Meritus pro Nati za osiągnięcia w dziedzinie genetyki oraz wieloletnie kierowanie Zakładem Genetyki Medycznej IPCZD. 

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. M. Krajewska-Walasek

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Krajewska-Walasek to specjalista z dziedzin pediatrii, genetyki klinicznej oraz laboratoryjnej genetyki medycznej. Udziela konsultacji z zakresu genetyki pacjentom dorosłym oraz dzieciom.

Zdjęcia prof. dr hab. Małgorzata Krajewska-Walasek

Premium Medical

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. Małgorzata Krajewska-Walasek