prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński

chirurg ogólny, chirurg onkolog - Kraków

prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński chirurg ogólny, chirurg onkolog

Znajomość języków: polski, angielski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński

Prof. hab. n. med. Marcin Barczyński jest specjalistą chirurgii ogólnej i onkologicznej, z Europejską podspecjalizacją w zakresie chirurgii endokrynologicznej. Prof. Barczyński jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza uzyskał w 1996 roku jako absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z dyplomem oraz tytułem lekarza medycyny. Specjalizację I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej ukończył w 1999 roku, w tym samym roku uzyskał także tytuł doktora nauk medycznych. W 2004 roku został specjalistą chirurgii ogólnej, w 2006 roku uzyskał tytuł Fellow of the European Board of Surgery – Endocrine Surgery, w 2011 roku się habilitował, a rok później ukończył specjalizację w zakresie chirurgii onkologicznej w Centrum Onkologii – Oddziale w Krakowie.

Prof. Barczyński doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie licznych zagranicznych staży naukowych: kształcił się w Klinice Chirurgii w niemieckim Halle (2001 i 2006) u prof. Henninga Dralle, w 2002 roku odbywał staż w Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej w Nowym Jorku (USA) u prof. Michele Gagner, a w latach 2003 oraz 2009 zdobywał doświadczenie w Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej w Essen (Niemcy) u prof. Martina Walza. Od 1996 roku pracuje w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej III Katedry Chirurgii Ogólnej Collegium Medicum UJ w Krakowie, gdzie obecnie pełni funkcję adiunkta i prowadzi działalność dydaktyczną oraz naukowo-badawczą.

Prof. Barczyński jest członkiem licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, takich jak Towarzystwo Chirurgów Polskich, Sekcja Chirurgii Endokrynologicznej TChP, Polski Klub Chirurgii Endokrynologicznej, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Tyreologiczne, Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne, International Society of Surgery, European Association for Endoscopic Surgery, International Association of Endocrine Surgeons, European Society of Endocrine Surgeons oraz European Thyroid Association. Jest także członkiem European Surgical Association, European Society of Surgery, European Society of Surgical Oncology i American Association of Endocrine Surgeons oraz lekarzem, certyfikowanym przez Europejską Unię Specjalności Medycznych w zakresie chirurgii endokrynologicznej.

Prof. Barczyński był członkiem zarządu European Society of Endocrine Surgeons oraz Przewodniczącym Rady Delegatów Narodowych tego towarzystwa w latach 2006 – 2010, a następnie w latach 2010 – 2012 członkiem Scientific Committee of the ESES. Od 2013 roku jest członkiem zarządu European Thyroid Association – Cancer Research Network.

Osiągnięcia lekarza

Prof. Barczyński jest lekarzem, dla którego jakość leczenia chirurgicznego, bezpieczeństwo pacjenta w trakcie zabiegu oraz jakość życia pacjenta po zabiegu ma znaczenie priorytetowe, dlatego systematycznie podnosi swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w licznych kursach, sympozjach oraz konferencjach naukowych. W wielu takich wydarzeniach przyjmuje także aktywny udział, dzieląc się z innymi swoją bogatą wiedzą oraz szerokim doświadczeniem zawodowym. Jako zaproszony wykładowca był uczestnikiem kilkudziesięciu kongresów naukowych i kursów szkoleniowych, m.in: „Surgery of the Thyroid and Parathyroid Glands” w 2010 roku, zorganizowanego przez Harvard Medical School and Massachusetts General Hospital w Bostonie (USA), XVIII Kongresu European Association for Endoscopic Surgery w 2010 roku w Genewie (Szwajcaria) i XX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego w 2011 roku w Poznaniu, a także „Annual Course of Thyroid Surgery” w 2010, 2011, oraz 2012 roku w Varese (Włochy). Aktywnie uczestniczył w kursie “Postępy chirurgii endokrynologicznej” w 2012 roku w Kielcach, brał udział w Konferencji naukowo-szkoleniowej Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej w 2012 roku w Rynie oraz w 2013 roku w Białymstoku, był też uczestnikiem 66 Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich w 2013 roku w Warszawie, 2nd World Congress on Thyroid Cancer w 2013 roku w Toronto (Kanada) oraz International Surgical Week 2013 w Helsinkach (Finlandia).

Prof. Barczyński pełnił również funkcję Sekretarza Komitetu Organizacyjnego 2nd Biennial Congress of the European Society of Endocrine Surgeons w 2006 roku, Sekretarza Komitetu Organizacyjnego 15th Annual Meeting of the European Society of Surgery w 2011 roku, Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego I Konferencji Grupy Badawczej ds. Neuromonitoringu Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej w 2011 roku. Aktualnie jest członkiem Komitetu Sterującego International Neural Monitoring Study Group oraz Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego First World Congress of Neural Monitoring in Thyroid and Parathyroid Surgery, który odbędzie się w dniach 17-19 września 2015 roku w Krakowie.

Prof. Barczyński jest lekarzem o imponującym dorobku naukowym, autorem i współautorem ponad 120 publikacji w prestiżowych polskich i zagranicznych czasopismach naukowych i ponad dwustu pięćdziesięciu doniesień zjazdowych, z których najważniejsze to: International Neural Monitoring Study Group. External branch of the superior laryngeal nerve monitoring during thyroid and parathyroid surgery: International Neural Monitoring Study Group standards guideline statement, “Laryngoscope” 9/2013; Prophylactic central neck dissection for papillary thyroid cancer, “British Journal of Surgery”, 2/2013; Randomized clinical trial of bilateral subtotal thyroidectomy versus total thyroidectomy for Graves' disease with a 5-year follow-up,“British Journal of Surgery”, 4/2012.

Prof. Barczyński jest także współautorem kilku rozdziałów w podręcznikach tematycznie związanych z chirurgią endokrynologiczną wydanych w Polsce, USA, Turcji oraz Chorwacji.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. hab. n. med. M. Barczyński

Prof. Barczyński przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, endokrynologicznej i onkologicznej, jest także diagnostą ultrasonograficznym. Zabiegi przeprowadza metodami chirurgii klasycznej i małoinwazyjnej, w tym wideoskopowej i laparoskopowej. Najczęściej wykonywane przez niego zabiegi to diagnostyczne wycięcie płata tarczycy z guzem, całkowite wycięcie tarczycy z powodu wola nienowotworowego oraz wycięcie tarczycy z limfadenektomią szyjną z powodu raka, a także wycięcie gruczolaka przytarczycy techniką otwartą i wideoskopową oraz wycięcie znamion barwinkowych skóry. Prof. Barczyński przeprowadza również zabiegi wycięcia guza piersi, operacje oszczędzająca pierś oraz radykalną mastektomię sposobem Maddena, wśród wykonywanych przez niego zabiegów znajduje się też wycięcie układu chłonnego w zakresie pachy, pachwiny i szyi, wycięcie pęcherzyka żółciowego metodą klasyczną i laparoskopową, a także operacje przepuklin (pachwinowa, udowa, w bliźnie pooperacyjnej). Przeprowadza zabiegi resekcyjne w zakresie żołądka, jelita cienkiego, okrężnicy i odbytnicy, jak również operacje żylaków odbytu i kończyn dolnych.

Zdjęcia prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński

SCM Clinic

Chirurgia ogólna

Operacje i leczenie przepuklin
Inne nazwy:

Operacje przepukliny brzusznej
Operacja przepukliny brzusznej z użyciem siatki
4 500
Operacje przepukliny pachwinowej
Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej
4 500
Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej
4 500
Operacje pęcherzyka żółciowego
Wycięcie pęcherzyka żółciowego metodą klasyczną
4 500
Wycięcie pęcherzyka żółciowego laparoskopowo
4 500
Operacja usunięcia tarczycy
Inne nazwy:

Wycięcie płata tarczycy chirurgicznie
Inne nazwy:

5 100
Wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie
Inne nazwy:

5 100
Wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie
Inne nazwy:

6 100
Drobne zabiegi chirurgiczne

Dermatologia

Dermatochirurgia
Usunięcie kaszaka
Inne nazwy:

1 zmiana
od 500
Usunięcie prosaka
1 zmiana
od 500
Usunięcie tłuszczaka
1 zmiana
od 500
Usunięcie czyraka
1 zmiana
od 500
Usunięcie wrzodu
1 zmiana
od 500
Usunięcie włókniaka
1 zmiana
od 500
Usunięcie naczyniaka
1 zmiana
od 500
Usunięcie ziarniniaka naczyniowego
1 zmiana
od 500
Usunięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych
1 zmiana
od 500
Usunięcie znamienia barwnikowego
1 zmiana
od 500
Usunięcie brodawki zwykłej
1 zmiana
od 500
Usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki
1 zmiana
od 500
Usunięcie brodawki łojotokowej
1 zmiana
od 500
Usunięcie przerośniętych gruczołów łojowych
1 zmiana
od 500
Usunięcie gruczolaka potowego
1 zmiana
od 500
Usunięcie łagodnej zmiany nowotworowej skóry
1 zmiana
od 500
Usunięcie zmiany przednowotworowej skóry
1 zmiana
od 500
Usunięcie kępek żółtych
1 zmiana
od 500
Usunięcie blizny przerosłej
1 zmiana
od 500
Leczenie guzowatości nosa (rhinophyma)
1 zmiana
od 500
Usunięcie grudek perlistych prącia
1 zmiana
od 500
Usunięcie prosaka okolic intymnych
1 zmiana
od 500
Usunięcie kłykcin kończystych
1 zmiana
od 500
Usunięcie mięczaka zakaźnego
1 zmiana
od 500

Onkologia

Leczenie nowotworów piersi
Leczenie nowotworów tarczycy
Operacja usunięcia tarczycy z powodu nowotworu
6 100

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński