dr hab. n. med. Marcin Matuszewski

chirurg ogólny, urolog - Gdańsk

dr hab. n. med. Marcin Matuszewski chirurg ogólny, urolog

Znajomość języków: polskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - dr hab. n. med. Marcin Matuszewski

Dr hab. n. med. Marcin Matuszewski w 1991 roku ukończył studia medyczne w Akademii Medycznej w Gdańsku. Jego zainteresowania medyczne zmierzyły w kierunku urologii, czego wynikiem było uzyskanie w 1997 roku specjalizacji II stopnia z tej dziedziny. W dalszych latach nauki obronił rozprawę doktorską, tym samym otrzymując w 2000 roku tytuł doktora nauk medycznych.

Swoje doświadczenie praktyczne zdobywał w jednym z czołowych ośrodków urologicznych w kraju – w Katedrze i Klinice Urologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie został później kierownikiem. Pomaga pacjentom również w trakcie pracy w Wojewódzkim Centrum Onkologii.

Oprócz działalności lekarskiej udziela się naukowo, recenzując prace doktorskie. Jest również współorganizatorem konferencji urologicznej "Uroneptunalia", która tradycyjnie każdego roku odbywa się w Katedrze i Klinice Urologii GUM. Biorą w niej udział urolodzy z kraju i zagranicy, przeprowadzając na żywo operacje urologiczne transmitowane na sali konferencyjnej.

Udziela się także na polu naukowym, pisząc artykuły. Jest współautorem wielu prac opublikowanych w specjalistycznym piśmiennictwie medycznym, w tym w kwartalniku "Urologia Polska" (artykuł z 2005 roku poświęcony leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet za pomocą taśmy beznapięciowej oraz artykuł z 1994 roku pt.: "Prąciowa lokalizacja choroby Mondora").

Doktor Matuszewski należy do Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, należy również do Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr hab. n. med. M. Matuszewski

Dr hab. n. med. Marcin Matuszewski zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń funkcji układu moczowo-płciowego. Wykonuje operacje odprowadzeń moczu, ponadto leczy chirurgicznie nowotwory układu moczowo-płciowego i ponadpęcherzowego. Przeprowadza zabiegi rekonstrukcyjne prącia i cewki moczowej.

Osoby cierpiące na kamicę układu moczowego mogą poddać się u doktora Matuszewskiego nieoperacyjnemu kruszeniu kamieni metodą ESWL oraz małoinwazyjnemu leczeniu (PCNL, URSL, cystolitotrypsja). Specjalista wykonuje również klasyczne operacje, takie jak nefrolitotomia, ureterolitotomia, cystektomia.

W ramach zabiegów laparoskopowych przeprowadza m.in. nefrektomię, ureterolitotomię, limfadenektomię i obliterację żylaków powrózka nasiennego.

Zdjęcia dr hab. n. med. Marcin Matuszewski

Lifemedica - dr hab. n. med. Marcin Matuszewski

Konsultacje

Konsultacja urologiczna 
wraz z USG
150 Rozwiń szczegóły

Diagnostyka i badania

USG narządów wewnętrznych
USG układu moczowego
100 Rozwiń szczegóły

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr hab. n. med. Marcin Matuszewski

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska