r

dr n. med. Marek Kania

chirurg ogólny, patomorfolog

dr n. med. Marek Kania chirurg ogólny, patomorfolog

Znajomość języków: polski

Informacje ogólne - dr n. med. Marek Kania

Dr n. med. Marek Kania jest specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej oraz patomorfologii. Uczelnię medyczną ukończył w 1979 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. W 1982 przystąpił do egzaminu specjalizacyjnego, stając się specjalistą I stopnia w dziedzinie patomorfologii. Kilka lat później, w 1990 roku, uzyskał tytuł i uprawnienia specjalisty II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. W 1989 roku uzyskał tytuł naukowy doktora nauk medycznych, przedstawiając komisji egzaminacyjnej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach pracę pt. „Badania nad strukturalnymi i czynnościowymi zmianami w izolowanej na naczyniowej szypule jelitowej pętli włączonej w pasaż żółci".

Swoje imponujące doświadczenie medyczne dr n. med. Marek Kania zdobywał, pełniąc funkcję adiunkta w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego oraz asystenta w Katedrze Patomorfologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 1996-2006 pracował jako ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej szpitala w Sosnowcu. Był stypendystą paryskich klinik chirurgicznych.

Dr n. med. Marek Kania nieustannie dąży do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności nie tylko poprzez pracę w szanowanych ośrodkach medycznych, ale również poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach i szkoleniach. Kilkukrotnie brał udział, między innymi, w cyklicznie organizowanym Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Konferencja ta jest współorganizowana przez Polskie Towarzystwo Lekarskie, a przez środowisko lekarzy medycyny estetycznej jest uznawana za jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych. Ponadto dr n. med. Marek Kania ukończył kursy z zakresu chirurgii ogólnej, dermatochirurgii i medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej i onkologicznej. Szczególnym zainteresowaniem darzy właśnie medycynę estetyczną – kompetencje z zakresu tej dziedziny rozwinął na tyle, że objął funkcję wykładowcy w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach.

Dr n. med. Marek Kania jest również członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. M. Kania

Dr n. med. Marek Kania wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej. Odbył liczne szkolenia, między innymi, w zakresie zastosowania laserów w medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej, zastosowania toksyny botulinowej w celach estetycznych, mezoterapii oraz stosowania preparatów nowej generacji: Radiesse oraz Sculptra. Takie przygotowanie pozwala pacjentom uzyskać gwarancję, że trafili we właściwe ręce i z gabinetu zabiegowego dra n. med. Marka Kani wyjdą odmłodzeni i zadowoleni z efektów jego pracy.

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Marek Kania