dr n. med. Mariola Cieśla-Dul

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy - Kraków

dr n. med. Mariola Cieśla-Dul chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

Znajomość języków: polski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - dr n. med. Mariola Cieśla-Dul

Dr n. med. Mariola Cieśla-Dul jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studia ukończyła studia w 1991 roku. Następnie pod kierunkiem dr hab. med. Romana Pfitznera prowadziła badania kliniczne nad ceną wyników operacyjnego leczenia zwężenia lewego ujścia tętniczego u chorych z niską frakcją wyrzutową. Zwieńczeniem badań było przyznanie pani doktor w 2006 roku tytułu doktora nauk medycznych. Obrona pracy doktorskiej nagrodzona została wyróżnieniem. W 2008 roku po złożeniu egzaminów specjalizacyjnych otrzymała tytuł specjalisty w zakresie chirurgii ogólnej, a w 2011 roku chirurgii naczyniowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała pełniąc obowiązki asystenta oddziału chirurgicznego w Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii IK CMUJ, starszego asystenta w Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii IK CMUJ oraz podczas pracy na Oddziale Chirurgii Naczyniowej w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Ustroniu.

Pani doktor Mariola Cieśla-Dul jest ambitnym specjalistą zdobywającym wiedzę i doświadczenie w ośrodkach zagranicznych. Odbywała staże naukowo-szkoleniowe m.in. w Klinice Chirurgii Sercowo-Naczyniowej „Dedinje” w Belgradzie oraz Klinice Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej Szpitala Uniwersyteckiego w Regensburgu. Uczestniczyła w wielu spotkaniach naukowych organizowanych m.in. przez Associacion Mexicana de Flebologia Clinica, European Federation for Society of Ultrasound in Medicine and Biology, Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne oraz prestiżowe polskie stowarzyszenia medyczne takie jak Polskie Towarzystwo Torako-Kardiochirurgów, czy Polskie Towarzystwo Chirurgów Naczyniowych. Brała udział w cyklu szkoleń na poziomie zaawansowanym w zakresie wykonywania badań ultrasonograficznych w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. M. Cieśla-Dul

Doktor Mariola Cieśla-Dul jest uznanym specjalistą w zakresie chorób naczyń. Konsultuje pacjentów i kwalifikuje ich do zabiegów operacyjnych tętnic szyjnych, łuku aorty, tętniaków brzusznych, usunięcia złogów miażdżycowych w tętnicach oraz wykonania przetok do dializ. Specjalizuje się w leczeniu żylaków kończyn dolnych. Swoim pacjentom oferuje operacje klasyczne, operacje laserem wewnątrznaczyniowym (EVLT) oraz za pomocą echoskleroterapii piankowej żylaków. Wykonuje zabiegi mikroskleroterapii pajączków i żył siatkowatych przy użyciu lampki Veinlite z pierścieniem światłowodowym. U pacjentów kardiologicznych przeprowadza zabiegi wewnątrznaczyniowe takie jak angioplastyka naczyń oraz implantacja stentów i stentgraftów naczyniowych (tętniczych i żylnych).

Prowadzi opiekę pooperacyjną z uwzględnieniem rehabilitacji kardiologicznej. Doktor Cieśla-Dul jest specjalistą w zakresie wykorzystania ultrasonografii podczas procedur diagnostycznych i leczniczych. Wykonuje diagnostykę ultrasonograficzną naczyń krwionośnych (USG-Doppler oraz badania z kontrastem sonowiev). Przeprowadza również zabiegi pod kontrolą USG (echoskleroterapia żylaków, wykrzepianie tętniaków rzekomych). Pod kontrolą USG zakłada dostępy do dużych naczyń i stenty naczyniowe, jak również w ten sposób wykonuje angioplastykę.

Zdjęcia dr n. med. Mariola Cieśla-Dul

SCM Specjalistyczne Centrum Medyczne Chirurgii Małoinwazyjnej

Chirurgia naczyniowa i flebologia

Leczenie żylaków nóg
Operacja żylaków nóg
3 300
Skleroterapia żylaków
Skleroterapia pod kontrolą USG
450
Mikroskleroterapia pajączków nóg
400

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Mariola Cieśla-Dul