dr n. med. Mariusz Blewniewski

urolog, chirurg ogólny - Łódź

dr n. med. Mariusz Blewniewski urolog, chirurg ogólny

Znajomość języków: polski, angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - dr n. med. Mariusz Blewniewski

Dr n. med. Mariusz Blewniewski uzyskał uprawnienia w 1986 roku. Specjalizację pierwszego stopnia z chirurgii ogólnej otrzymał w 1989 roku. Swoją edukację kontynuował, by w 1993 roku stać się specjalistą drugiego stopnia z urologii.  W 1997 roku przedstawił komisji egzaminacyjnej w Akademii Medycznej w Łodzi swoją rozprawę doktorską pt.: "Wartość termoterapii w początkowych okresach łagodnego rozrostu stercza i zapalenia gruczołu krokowego", za którą przyznano mu tytuł doktora nauk medycznych w zakresie medycyny, specjalność: urologia. Jest autorem wielu publikacji w czasopismach międzynarodowych (m.in. w "Central European Journal of Urology") oraz w polskich (m.in. "Urologia Polska" i "Acta Clinica et Morphologica").

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w II Klinice Urologii Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Odbył wiele staży zagranicznych, m.in. w Niemczech. Holandii, Francji i Rosji.

Jest członkiem członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Uro-Ginekologicznego IUGA, należy również do Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji ICS. Oprócz tego jest konsultantem medycznym kwartalnika "NTM" – czasopisma zajmującego się  problemem nietrzymania moczu. Dba o stronę merytoryczną zawartych w nim treści.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. M. Blewniewski

Dr n. med. Mariusz Blewniewski specjalizuje się w dziedzinie urologii. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu moczowo-płciowego (choroby nerek, pęcherza moczowego, gruczołu krokowego). Jego szczególnym zainteresowaniem jest uroginekologia (m.in. leczenie nietrzymania moczu u kobiet), a także neurogenne zaburzenia oddawania moczu. Oprócz tego leczy pacjentów z nowotworami układu moczowo-płciowego. Pacjenci z kamicą nerkową, moczowodową mogą zgłosić się do niego w celu skruszenia kamieni metodą minimalnie inwazyjną – laserem URS.

W zakres świadczonych przez niego usług wchodzi USG układu moczowo-płciowego, badania przepływu cewkowego oraz badania urodynamiczne. Przeprowadza również zabiegi polegające na wszyciu taśm w terapii nietrzymania moczu oraz wszyciu siatek u pacjentek z problemem wypadania narządu rodnego kobiecego. Stosuje terapię z wykorzystaniem iniekcji toksyny botulinowej u pacjentów cierpiących na nadreaktywność pęcherza moczowego.

Jako jeden z nielicznych kwalifikuje do zabiegu wszczepiania sztucznego zwieracza cewki moczowej.

Zdjęcia dr n. med. Mariusz Blewniewski

Gabinet Urologiczny dr n. med. Mariusz Blewniewski - dr n. med. Mariusz Blewniewski

Konsultacje

Konsultacja urologiczna
150 Rozwiń szczegóły

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Mariusz Blewniewski

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska