lek. dent. Mariusz Bołzan

stomatolog, periodontolog - Choszczno, Szczecin

lek. dent. Mariusz Bołzan stomatolog, periodontolog

Znajomość języków: angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - lek. dent. Mariusz Bołzan

Lek. dent. Mariusz Bołzan jest absolwentem Akademii Medycznej w Szczecinie – uczelnię ukończył z wyróżnieniem w 2008 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza stomatologa. W 2014 roku zdał egzamin specjalizacyjny, uzyskując tytuł specjalisty w zakresie periodontologii.

Jest regularnym uczestnikiem warsztatów, szkoleń i kursów doskonalących w zakresie chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej, systematycznie poszerza wiedzę również w dziedzinie laseroterapii i implantologii. W 2010 roku odbył szkolenie z zakresu implantologii, zaś w 2011 roku przeszedł kurs specjalizacyjny „Laseroterapia”, organizowany w Zakładzie Periodontologii PUM w Szczecinie. W tym samym roku odbył szkolenie „Prophylaxis master class complete”, a także uczestniczył w kursie medycznym pt.: „Aspekty kliniczne wykonywania uzupełnień stałych, w szczególności koron i mostów protetycznych”.

Lek. dent. Mariusz Bołzan od kilku lat jest aktywnym uczestnikiem polskich oraz zagranicznych sympozjów i kongresów naukowych. W ich trakcie zapoznaje się z najnowszymi technikami leczenia stomatologicznego, które następnie wdraża podczas zabiegów w swoim gabinecie. Jest specjalistą świadomym ciągłej potrzeby doskonalenia się i podwyższania kwalifikacji, dlatego bierze udział w sympozjach i zjazdach, podczas których wymienia się wiedzą i doświadczeniem ze stomatologami z innych krajów. Wśród licznych konferencji naukowych i kongresów, w jakich uczestniczył, można wymienić m.in. sympozjum „Zawodowe i biznesowe wyzwania stomatologii współczesnej. Praktyczne rozwiązania dla codziennej praktyki lekarza dentysty”. Zjazd miał miejsce w 2009 roku w Szczecinie, a w jego trakcie lek. dent. Mariusz Bołzan wziął udział w warsztatach „Zastosowanie lasera diodowego GENTLEray w praktyce stomatologicznej”.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. dent. M. Bołzan

Lek. dent. Mariusz Bołzan specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów z zakresu periodontologii. Zajmuje się m.in. chirurgią śluzówkowo-dziąsłową i szeregiem innych procedur składających się na złożone leczenie stomatologiczne. Podczas wykonywania zabiegów wykorzystuje nowoczesne systemy laserowe – posiada uprawnienia do wykonywania operacji stomatologicznych z zastosowaniem m.in. lasera diodowego. Przy pomocy laserów dezynfekuje kanały korzeniowe i kieszonki periodontologiczne, a także przeprowadza zabiegi chirurgiczne na tkankach miękkich. Swoim pacjentom oferuje laserowe wybielanie zębów, prócz tego zajmuje się wykonywaniem medycznych procedur radiologicznych, czyli m.in. obsługą aparatów do densytometrii kości (LST). Pomaga także odbudować uśmiech przy pomocy uzupełnień protetycznych – zakłada pacjentom korony i mosty.

Zdjęcia lek. dent. Mariusz Bołzan

Biała Szuflada

Gabinet Zdrowego Uśmiechu Biała Szuflada - Szczecin

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.