lek. Michał Drwięga

ortopeda, traumatolog - Warszawa

lek. Michał Drwięga ortopeda, traumatolog

Nr PWZ: 3457285

Znajomość języków: polski, angielski, rosyjski

Przyjmuje:

Informacje ogólne - lek. Michał Drwięga

Lek. Michał Drwięga jest absolwentem II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, którą ukończył w 2001 roku. Po odbyciu podyplomowego stażu związał się zawodowo z Carolina Medical Center, w którym pracuje nieprzerwanie od 2003 roku. Ponadto od tego momentu zajmuje się profesjonalnie medycyną sportowa i ortopedią.

W latach 2003-2007 współpracował z Oddziałem Traumatologicznym Szpitala Praskiego w Warszawie, a w latach 2004-2007 współtworzył oraz pracował na Oddziale Chirurgii Kolana Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Był także członkiem kadry medycznej opiekującej się Sekcją Olimpijską w Pływaniu (2005-2008 rok) oraz pełnił obowiązki członka Zarządu Wykonawczego Komisji Medycznej PKOl. Wraz z polskimi olimpijczykami pojechał jako członek Misji Medycznej na Olimpiadę w Pekinie w 2008 roku. W latach 2006-2009 sprawował obowiązki członka Komisji Medycznej PZPN, gdzie był odpowiedzialny m.in. za analizę raportów urazów piłkarskich. Od 2008 roku aż do dziś opiekuje się Studenckim Kołem Naukowym Ortopedii i Medycyny Sportowej, które istnieje od 2005 roku i funkcjonuje przy Carolina Medical Center.

W 2011 roku  doktor Drwięga zdobył specjalizację w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, którą uzyskał po odbyciu całości szkolenia w akredytowanym przez Ministerstwo Zdrowia ośrodku prywatnym (jako pierwsza osoba w Polsce). Ówcześnie taką placówką było NZOZ Carolina Medical Center. Po zdobyciu specjalizacji został wykładowcą i instruktorem w Centrum Edukacji Medycznej – CEMED. Pełni także obowiązki koordynatora merytorycznego i prowadzi kursy na preparatach nieutrwalonych (Artroskopia biodra, Artroskopia barku – niestabilność i Artroskopia barku – stożek rotatorów).

Doktor Drwięga zorganizował pierwszy w Polsce kurs artroskopii stawu biodrowego. Ponadto współprowadzi kursy z dziedziny artroskopii stawu kolanowego, leczenia łąkotek oraz rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Na swoim koncie ma ukończone liczne szkolenia i kursy z dziedziny ortopedii i medycyny sportowej, które odbywały się w renomowanych ośrodkach medycznych na całym świecie. Czynnie uczestniczy w sympozjach, szkoleniach i zjazdach, w czasie których dzieli się zdobytą wiedzą i wygłasza prelekcje. Opublikował blisko 100 artykułów, które ukazały się w dziale Zdrowie magazynu Piłka Nożna Plus.

W wolnych chwilach zajmuje się uprawianiem sportu – zimą narciarstwa, a latem żeglarstwa morskiego (jest posiadaczem stopnia Sternika Morskiego), turystyki górskiej i szeroko rozumianych podróży.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. M. Drwięga

Lek. Michał Drwięga jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W swojej codziennej praktyce zajmuje się udzielaniem porad oraz leczeniem patologii stawu ramiennego i kolanowego, leczeniem urazów sportowych i skomplikowanych złamań. W centrum jego zainteresowań zawodowych znajdują się zabiegi artroskopowe stawu biodrowego, które wykonuje zaledwie kilku specjalistów w Polsce. Ponadto leczy nabyte deformacje kończyn dolnych, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie (wydruki 3D). Rocznie wykonuje około 200 zabiegów operacyjnych.

Carolina Medical Center - lek. Michał Drwięga

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty lek. Michał Drwięga

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.