lek. Mirosław Wróbel

radiolog, diagnosta obrazowy - Kędzierzyn-Koźle

lek. Mirosław Wróbel radiolog, diagnosta obrazowy

Znajomość języków: polski, angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - lek. med. Mirosław Wróbel

Lek. med. Mirosław Wróbel to absolwent Wydziału Lekarskiego Wrocławskiej Akademii Medycznej – ukończył uczelnię w 1996 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Opolu. Systematycznie podwyższa swoje kwalifikacje, przechodząc kolejne warsztaty i kursy. Wśród licznych szkoleń, w jakich wziął udział, można wymienić kurs doskonalący “Kompleksowa diagnostyka schorzeń sutka”, ukończony przez specjalistę w 1999 roku w Dziale Doskonalenia Wyższych Kadr Medycznych we Wrocławiu, a także szereg szkoleń zorganizowanych w 2001 roku przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Należy do nich kurs „Podstawy ultrasonografii pediatrycznej”, szkolenie „Wybrane zagadnienia z rentgenodiagnostyki” oraz warsztat doskonalący „Wybrane zagadnienia z radiodiagnostyki nowotworów i zmian swoistych klatki piersiowej”.

W 2005 roku doktor Wróbel przystąpił do egzaminu specjalizacyjnego (w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi), dzięki czemu uzyskał tytuł specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, należy również do Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Osiągnięcia lekarza

Lek. med. Mirosław Wróbel to specjalista, który może się poszczycić nie tylko wieloletnim doświadczeniem, lecz również licznymi dyplomami i certyfikatami potwierdzającymi jego umiejętności oraz chęć ciągłego zgłębiania wiedzy. Doskonalił się w kraju i za granicą, uczestnicząc w szkoleniach i kursach prowadzonych w światowej sławy ośrodkach. Jako przykład może służyć kurs „New Horizons in Radiology”, który przeszedł w 2000 roku w Berlinie. Po ukończeniu szkolenia doktor Wróbel otrzymał prestiżowy certyfikat. W 2002 roku odbył kurs “MRI School – Basic Course” w Parmie we Włoszech, otrzymując certyfikat European Society for Magnetic Resonance in Medicine and Biology. W tym samym roku specjalista zdobył certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (po odbyciu szkolenia „Ultradźwięki w medycynie”), zaś w 2003 roku przeszedł kurs „Miejsce i rola metod obrazowania w diagnostyce i leczeniu nowotworów układu chłonnego”, co pozwoliło mu uzyskać certyfikat Centrum Onkologii Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie. Rok później specjalista zdobył kolejny dyplom wspomnianego centrum, odbywszy szkolenie „Diagnostyka obrazowa guzów kości”. Również w 2004 roku doktor Wróbel przeszedł kurs „Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych – szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych”, otrzymując certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Od 2007 roku corocznie bierze udział w Europejskim Kongresie Radiologicznym.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. med. M. Wróbel

Lek. med. Mirosław Wróbel to doświadczony specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Zajmuje się przeprowadzaniem badań diagnostycznych z zastosowaniem zaawansowanej technologicznie aparatury medycznej. Wśród nich można wymienić wykonywanie USG z wykorzystaniem technik Color Doppler i Spectral Doppler. Pacjenci mogą się do niego zwrócić z prośbą o USG powłok ciała, tarczycy, piersi bądź jamy brzusznej. Zajmuje się także wykonywaniem USG u osób cierpiących na niewydolność żylną – w ich przypadku przeprowadza badania USG Color Doppler tętnic kończyn dolnych lub górnych, oraz bada stan żył kończyn dolnych i górnych. Przeprowadza również badania ultrasonograficzne techniką Color Doppler tętnic szyjnych oraz innych naczyń. Pod kontrolą USG wykonuje biopsje cienkoigłowe aspiracyjne np.: tarczycy, piersi, ślinianek i in. Swoim pacjentom oferuje też konsultacje badań rentgenowskich, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Centrum Medyczne Laser Med

Diagnostyka i badania

USG narządów wewnętrznych
USG piersi
Inne nazwy:

100
USG tarczycy
100
USG jamy brzusznej
100
USG tkanki miękkiej / podskórnej
100
Badania USG Doppler
Inne nazwy:

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych z konsultacją
150
USG Doppler naczyń jamy brzusznej z konsultacją
150
USG Doppler wątroby i naczyń wrotnych z konsultacją
150
USG Doppler aorty i tętnic biodrowych z konsultacją
150
USG Doppler tętnic nerkowych z konsultacją
150
USG Doppler żył / tętnic podobojczykowych z konsultacją
150
USG Doppler żył / tętnic kończyn górnych z konsultacją
150
USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych z konsultacją
150
Biopsje
Biopsja cienkoigłowa tarczycy
200

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty lek. Mirosław Wróbel