Neurochirurdzy - informacje

Operacyjne leczenie chorób układu nerwowego to podstawowy zakres świadczeń neurochirurga, który ponadto posiada kwalifikacje w zakresie traumatologii i mikrochirurgii. Wszystkie zaburzenia związane z ruchomością, czy to w obrębie kończyn górnych czy dolnych,  ból o dużym nasileniu, zwłaszcza ten związany z kręgosłupem, promieniujący np. do nóg, to podstawowe wskazania do wizyty u neurochirurga.

Neurochirurg – wizyta u specjalisty w Polsce

Uznanym w regionie i w kraju autorytetem w dziedzinie neurochirurgii jest przyjmujący w Opolu specjalista neurochirurg i neurotraumatolog dr n.med. Dariusz Łątka, który wykształcenie medyczne uzyskał w Śląskiej Akademii Medycznej. Szef polskiego Oddziału prestiżowego Walter E. Dandy Neurosurgical Society oraz członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów i Zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgów Kręgosłupa, posiada doświadczenie jako Konsultant Wojewódzki w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii dla Województwa Opolskiego. Główne zawodowe zainteresowania specjalisty koncentrują się na nowoczesnej mikroneurochirurgii kręgosłupa oraz neurochirurgii naczyniowej i onkologicznej.

Absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jest dr n. med. Jan Fortuniak specjalista neurochirurgii, który posiada prestiżowy Europejski Certyfikat Neurochirurgii, będący świadectwem ukończenia kursu z neurochirurgii i zdania egzaminów Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgów. Przyjmujący pacjentów na terenie Łodzi dr Fortuniak ukończył także kurs leczenia spastyczności (leczenie pompą baklofenową), organizowany przez towarzystwo European Continuing Medical Training. W kręgu jego zainteresowań znajdują się choroby nowotworowe i zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz leczenie chorób nerwów obwodowych, m.in. zespół rowka nerwu łokciowego.

Konsultantem w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii jest przyjmujący w Warszawie dr hab. n. med. Jarosław Andrychowski, specjalista neurochirurg. Mianowany nauczyciel akademicki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Nauczania w Języku Angielskim. W swojej prywatnej praktyce lekarskiej specjalizuje się w neurochirurgii, chirurgii kręgosłupa i neurotraumatologii. Jest członkiem prestiżowej organizacji AOSpine, zrzeszającej chirurgów kręgosłupa, oraz członkiem American Society of Spine Radiology i American Association of Neurological Surgeons. Operuje w technice mikroskopowej z wizualizacją pola operacyjnego.

Konsultacja u neurochirurga – cena w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Według Private Healthcare UK, konsultacja u neurochirurga na terenie Wielkiej Brytanii wiąże się z kwydakiem między 100 £ a 250 £ (560 - 1 400 zł). Ceny w Polsce są nieporównywalnie niższe i wynoszą 100 - 200 zł w zależności od regionu. Tylko w przypadku konsultacji profesorskiej jej cena wzrasta do 320 zł.  

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.