Zobacz, gdzie skorzystasz z następujących usług w Katowicach:

Bezpośrednio w Bielsku-Białej nie posiadamy w ofercie lekarza o specjalizacji okulista, możemy zaproponować lekarzy w pobliżu - okuliści najbliżej Bielska-Białej przyjmują Skoczów (19 km od Bielska-Białej) lub w Katowicach (49 km od Bielska-Białej). Poniżej prezentujemy listę alterantywnych lekarzy ze specjalizacją okulista, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Sprawdź okulistów w pobliżu Bielska-Białej:

  • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy200 zł
  • Konsultacja okulistyczna150 zł
  • Konsultacja okulistyczna dziecięca150 zł
  • Kwalifikacja do zabiegu iniekcji doszklistkowej
  • Badanie kwalifikacyjne do operacji jaskry250 zł
  • Pokaż więcej (30)
Placówki, w których przyjmuje:

Dobry okulista w Bielsku-Białej

Autor:

Osoby w Bielsku-Białej cierpiące na choroby oczu oraz potrzebujące badania stanu swojego wzroku powinny udać się do jednego ze specjalistów okulistyki, którzy tutaj pracują. Każdy z lekarzy nie tylko zbada wzrok czy przeprowadzi podstawowe i rozszerzone badania oczu, ale także wykona lub skieruje na niezbędne zabiegi okulistyczne.

Wizyta konsultacyjna u okulisty

Jednym z bielskich okulistów jest dr n. med. Ryszard Klepacki, specjalista okulistyki I stopnia od 1976 roku oraz II stopnia od 1979 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1980. Przyjmuje on swoich pacjentów w Klinice Okulistyka Klepacki, gdzie oprócz badań komputerowych wzroku, badań USG gałki ocznej czy badań oka metodą OCT - przeprowadza także zabiegi chirurgiczne. Można wśród nich wymienić: laserową korekcję wad wzroku, operacyjne leczenie zeza, zabiegi laserowe zaćmy wtórnej w jaskrze, cukrzycy i chorobach siatkówki oraz operacyjne leczenie gradówki czy guzów powiek.

Do grona okulistów w Bielsku-Białej zalicza się również prof. dr hab. n. med. Maria Formińska-Kapuścik, specjalista okulistyki II stopnia od 1976 roku, która profesorem nauk medycznych została mianowana w 2008 roku. Posiada bogate doświadczenie zdobyte m.in. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz w Centrum Medycznym Lux Med w Katowicach. Pomaga także pacjentom w Beskidzkim Centrum Medycznym, gdzie pracuje w Poradni Okulistycznej i przeprowadza diagnostykę zeza, zabiegi laserowe na oczach a także wykonuje badania OCT, USG gałki ocznej, tonometrię czy diagnostykę komputerową wad wzroku i pola widzenia.

Jeszcze innym specjalistą chorób oczu w Bielsku-Białej jest dr n. med. Urszula Gajdzik-Gajdecka, specjalista okulistyki I stopnia od 1999 roku, która posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobywane m.in. w Klinice Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu (lata 1997-2002) oraz w Klinice Okulistycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (lata 2003-2011). Udziela się na zjazdach okulistycznych, będąc współautorem prac o tematyce chorób plamki i siatkówki. Z tego i innego zakresu okulistycznego leczy pacjentów w Klinice Okulus. Ponadto zajmuje się tutaj także tomografią oczną OCT, badaniami optometrycznymi, badaniami ortoptycznymi oraz terapią widzenia.

Dr n. med. Iwona Rokita-Wala to następna specjalistka chorób oczu w Bielsku-Białej, która specjalizację z tej dziedziny II stopnia posiada od 1997 roku. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała po obronie rozprawy w roku 1999. Pracowała jako okulista na terenie górnego śląska, m.in. w Katedrze i Klinice Okulistyki Śląskieg Akademii Medycznej w Katowicach, w Prywatnym Szpitalu Okulistycznym "Weiss Klinik" w Chorzowie (w latach 2007-2012). Uczestniczyła w zjazdach m.in. Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. W praktyce lekarskiej specjalizuje się w chirurgii zaćmy, chirurgii refrakcyjnej oraz w diagnostyce i leczenieu schorzeń rogówki a także mikroskopi konfokalnej rogówki. Swoich pacjentów przyjmuje w Gabinecie Okulistycznym mieszczącym się w Szpitalu pod Bukami.

Kolejnym okulistą pomagającym na terenie Bielska-Białej jest dr n. med. Piotr Berezowski, specjalista okulistyki od 2013 roku. Należy on do Beskidzkiej Izby Lekarskiej w Bielsku-Białej i posiada doświadczenie szpitalne w swoim zakresie medycyny. Pacjentami zajmuje się w Poradni Okulistycznej Beskidzkiego Centrum Medycznego, gdzie przeprowadza badania wzroku i diagnozuje choroby oczu oraz na Oddziale Okulistycznym Beskidzkiego Centrum Medycznego -  wykonuje tutaj drobne zabiegi okulistyczne, m.in. zabiegi z wykorzystaniem lasera.

Z problemami oczu warto w Bielsku-Białej udać się także do dr n. med. Aleksandry Pierzchały-Czekaj, specjalistki okulistyki od 2009 roku oraz doktora nauk medycznych od 2007 roku, którym została po obronie pracy doktorskiej. Pomaga pacjentom jako okulistka m.in. w Szpitalu pod Bukami, przyjmując tam w Poradni Okulistycznej oraz w Studiu Optycznym Widzieć Lepiej w Tychach. W praktyce lekarskiej zajmuje się kompleksowymi badaniami okulistycznymi z pomiarem ciśnienia wewnątrzgałkowego i badaniami dna oka. Przeprowadza także diagnostykę i leczenie schorzeń narządu wzroku pod kątem jaskry i zaćmy oraz schorzeń i zwyrodnień siatkówki centralnej - AMD. 

Ile kosztuje konsultacja okulistyczna w Bielsku-Białej a ile w Dublinie?

Pacjent, który chce zasięgnąć porady specjalisty okulistyki i poddać się badaniu okulistycznemu powinien na wizytę taką w Bielsku-Białej przygotować kwotę 110 zł, natomiast za granicą w Irlandii będzie go to kosztowało 212 zł w The Meridian Clinic mieszczącej się w Dublinie.