Miasta w pobliżu Bydgoszczy:

Sprawdź innych okulistów w pobliżu Bydgoszczy:

Dobry okulista w Bydgoszczy

Autor:

Do okulisty powinien udać się pacjent, który zauważy u siebie jakiekolwiek problemy z widzeniem. Może być to nie tylko zaburzenie pola widzenia z zakresu daleko- lub krótkowzroczności czy astygmatyzmu, ale także zawężenie pola widzenia, bóle w gałce ocznej, zespół suchego oka czy zez. Specjalista okulistyki przeprowadza także dokładną diagnostykę oka i podejmuje odpowiednie leczenie zabiegowe lub operacyjne z zakresu takich chorób, jak zaćma, choroby siatkówki i jaskra, a także choroby zapalne oczu czy stożek rogówki. Przeprowadza także drobne zabiegi okulistyczne z zakresu wycięcia skrzydlika, kępek żółtych czy podwinięcia i odwinięcia powieki.

Oferta okulistyczna na terenie Bydgoszczy

Lekarzem, zajmującym się na terenie Bydgoszczy leczeniem schorzeń oczu, jest dr n. med. Zofia Sikorska, specjalista okulistyki (II stopnia od 1992 roku), która swoje doświadczenie medyczne zdobywała m.in. w Poradni Okulistycznej mieszczącej się w Regionalnym Centrum Diabetologii i Endokrynologii w Bydgoszczy. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem objawów okulistycznych w chorobach takich jak cukrzyca, choroby tarczycy czy nadciśnienie tętnicze. W trakcie wizyty wykonuje także badania diagnostyczne i zabiegi z zakresu angiografii fluoresceinowej, zabiegi laserowe w chorobach siatkówki oraz kontroluje oczy po zabiegach okulistycznych.

Kolejnym lekarzem, do którego może udać się pacjent cierpiący na chorobę oczu, jest lek. med. Bartosz Sikorski, okulista (specjalizacja w 2011 roku), który przyjmuje pacjentów na terenie Bydgoszczy. Swoje doświadczenie i wiedzę z zakresu okulistyki zdobywał podczas studiów w University of Oxford, Imperial College London oraz Harvard University. Był pierwszym lekarzem, który zaprezentował światu wyniki klinicznego zastosowania angiografii OCT (w roku 2012). Wśród wykonywanej przez niego diagnostyki można wymienić m.in. badanie SOCT, czyli optyczną koherentną tomografię, badanie ciśnienia ocznego, badanie pola widzenia czy badanie ostrości wzroku.

Do grona bydgoskich specjalistów chorób oczu należy także dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny, specjalista okulistyki (od 2006 roku), posiadający bogate doświadczenie w tej dziedzinie medycyny, zdobyte w polskich i zagranicznych ośrodkach okulistycznych, np. w Klinice Chorób Oczu Collegium Medicum w Bydgoszczy, w Hospital Clinico San Carlos Ophthalmology Department w Madrycie (Hiszpania) a także w Moorfields Eye Hospital w Londonie (Wielka Brytania). Lekarz ten specjalizuje się w chirurgii zaćmy, w chirurgii refrakcyjnej oraz w chorobach rogówki i schorzeniach powierzchni oka.

Jaka jest cena konsultacji z okulistą w Bydgoszczy, a jaka w Manchesterze?

130 zł trzeba zapłacić za wizytę u bydgoskiego okulisty, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to cena 225 funtów (1 260 zł) w The Eye & Cosmetic Surgery Clinic, która mieści się w Manchesterze.

Pacjenci szukali okulisty w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska