Zobacz, gdzie skorzystasz z następujących usług:

Dobry okulista w Częstochowie

Autor:

Do zadań okulisty należy diagnostyka i leczenie schorzeń, dotykających narząd wzroku, między innymi poprzez dobór odpowiednich soczewek korygujących w leczeniu wad wzroku. Zajmują się również diagnozowaniem oraz leczeniem wszelkich chorób oczu, takich jak jaskra, zaćma i nowotwory. Wzrok powinno badać się kontrolnie przynajmniej raz na jakiś czas. Wskazaniem do odwiedzenia gabinetu okulistycznego może być spadek ostrości widzenia, zaburzenie pola widzenia czy pojawienie się mroczków przed oczami. Do okulisty powinny się udać również osoby, które odczuwają silny ból w obrębie oczodołu, pieczenie gałki ocznej lub jej swędzenie. Do badań, wykonywanych w gabinetach okulistycznych, należą między innymi: USG gałki ocznej czy tomografia gałki ocznej.

Gdzie wybrać się po poradę okulistyczną w Częstochowie?

Badania wzroku ma w swojej ofercie okulista lek. med. Glolamreza Fakhari, który pacjentów przyjmuje w swoim gabinecie okulistycznym RezaMed. W trakcie konsultacji korzysta z tomografu komputerowego SOCT Copernicus PLUS, może także wykonać zabiegi z zastosowaniem żółtego lasera OcuLight IQ z technologią MicroPulse. Przeprowadza badania wzroku zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich znajduje się pomiar ciśnienia gałki ocznej, USG gałki ocznej i refraktometria oka. W gabinecie przeprowadzane są również zabiegi chirurgii oka, w tym zabiegi plastyczne gałki ocznej, przepłukanie kanalików łzowych lub usunięcie zmian na powiece oka.

Konsultacji lekarskiej w Częstochowie może udzielić także okulista dr n. med. Agnieszka Borkowska-Kuczkowska, która w 1998 roku ukończyła Śląską Akademię Medyczną. W swoim gabinecie wykonuje ultrasonografię gałki ocznej oraz gonioskopię - badanie kąta przesączania. Dr Borkowska-Kuczkowska zajmuje się również optyczną tomografią koherencyjną plamki żółtej, jak i pachymetrią (pomiarem grubości rogówki). Ponadto wykonuje keratografię, która pozwala diagnozować nieprawidłowości rogówki.

Także dr n. med. Anna Rogowska-Godela ma w swojej ofercie konsultacje oraz zabiegi okulistyczne. W swojej ofercie, oprócz szerokiego zakresu badan okulistycznych (optyczna koherentna tomografia oka, USG gałki ocznej, bezkontaktowy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego) ma także zabiegi laserowej korekty wad wzroku, które przeprowadza z zastosowaniem technik LASIK, LASEK, PRK, EPI-LASIK oraz SBK-LASIK.

Konsultacja okulistyczna w Częstochowie i w Stanach Zjednoczonych - porównanie cen

Cena konsultacji w gabinecie okulistycznym w Częstochowie oscyluje w granicach 100 zł. W Berkeley, za poradę lekarza specjalisty z placówki Meredith W. Morgan University Eye Center, należy natomiast zapłacić 125 $ (około 480 zł).

Pacjenci szukali okulisty w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.