Zobacz, gdzie skorzystasz z następujących usług:
  • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy200 zł
  • Konsultacja okulistyczna120 zł
  • Badanie kwalifikacyjne do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku250 zł
  • Kwalifikacja do zabiegu wszczepienia soczewki fakijnej
  • Badanie pola widzenia90 zł
  • Pokaż więcej (32)
Placówki, w których przyjmuje:

Dobry okulista w Krakowie

Autor:

Dolegliwości związane z narządem wzroku to w ponad połowie przypadków dokuczliwe zmęczenie oczu, jakie odczuwa większość pacjentów po 50 r. ż. Sporą część przypadłości stanowi także dokuczliwe łzawienie, zaburzenia widzenia i pieczenie oka. U dorosłych osób standardowym wskazaniem są wizyty i badania okulistyczne wykonywane co 2 lata, szczególnie po ukończeniu 40 r. ż., kiedy wzrasta ryzyko rozwoju takich chorób, jak jaskra czy zwyrodnienie plamki (AMD). U osób z grupy podwyższonego ryzyka (chorzy na cukrzycę, jaskra w rodzinie) takie badania powinny być wykonywane częściej.  

Wizyta u okulisty – lepiej zapobiegać niż leczyć

Pełen zakres diagnostyki, z biometrią, egzoftalmometrią i USG gałki ocznej oraz oczodołu włącznie i badaniem na synoptoforze świadczą specjaliści Krakowskiego Centrum Okulistyki Oculus. Kompleksową diagnostykę uzupełnia oferta zabiegowa oraz operacyjna w zakresie chirurgii zaćmy, wycinanie skrzydlika oraz nowotworów tęczówki. W zespole medycznym badania i zabiegi w zakresie m. in. chirurgii zaćmy, jaskry i wad wzroku wykonuje specjalista II stopnia z okulistyki, dr n. med. Arkadiusz Pogrzebielski.

Tonometria aplanacyjna, pachymetria i komputerowe pole widzenia, ponadto skiaskopia i autorefraktometr to zakres badań diagnostycznych, jakie wykonuje dr Anna Klonowska w ramach swojego Gabinetu – Diagnostyka i Terapia Oczu. W ramach oferty placówki, zespół świadczy także zabiegi w zakresie  jaskry, chorób siatkówki oraz neurookulistyki. Dr n. med. Anna Klonowska jest specjalistą okulistyki, ze szczególnym ukierunkowaniem na jaskrę oraz okulistykę dziecięcą. Gabinet realizuje także profesjonalny dobór okularów i soczewek.

Dr med. Joanna Słomska posiada II stopień specjalizacji z okulistyki i oprócz diagnostyki oraz leczenia schorzeń siatkówki i nowotworów narządu wzroku oraz laseroterapii, posiada wieloletnie doświadczenie w doborze soczewek kontaktowych twardych i miękkich w różnych wadach wzroku. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, posiada certyfikaty m. in. Bausch&Lomb, Ciba Vision oraz Johnson&Johnson. Od 1990 r. prowadzi wraz z Salonem Optycznym, nowoczesny, Prywatny Gabinet Okulistyczny Hilary&Hilary Eyecare Eyewear.  

Krakowska Klinika Optegra jest jedną z najdłużej działających w tym regionie wyspecjalizowanych placówek w chirurgii oka, gdzie wykonano prekursorskie operacje usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji. Kierownikiem Medycznym Kliniki jest lek. med. Anna Maroszyńska-Wojnowska, specjalista II stopnia z okulistyki, certyfikowana w zakresie iniekcji doszklistkowych oraz USG gałki ocznej. Podczas konsultacji kwalifikuje do operacji zaćmy i chirurgii refrakcyjnej oraz przeprowadza diagnostykę schorzeń m. in. siatkówki/OCT czy angiografii fluoresceinowej. 

Szukając specjalisty w zakresie leczenia chorób siatkówki, możemy skorzystać z usług dr n. med. Krzysztofa Morawskiego, specjalisty chorób oczu, który wykonuje laseroterapię siatkówki przy pomocy lasera 532 nm firmy OptoGlobal. Zabiegi laserowe są tu stosowane w przypadku retinopatii cukrzycowej, zmian zakrzepowych żył siatkówki oraz w jaskrze (trabekuloplastyka), a precyzyjną diagnostykę chorób siatkówki i nerwu wzrokowego ułatwia znajdujący się w Gabinecie tomograf optyczny. Dr Morawski, od 2012 jest Konsultantem Chirurgicznym z zakresu witrektomii w Oddziale Okulistycznym Szpitala w Gryficach.

Mieszkańcy os. Kurdwanów i okolic mogą skorzystać z oferty Specjalistycznego Gabinetu Okulistycznego lek. med. Eweliny Jamroż, specjalisty chorób oczu, która w ramach oferty, przeprowadza profesjonalne badanie oczu w zakresie m. in. komputerowej diagnostyki, pola widzenia oraz drobnych zabiegów okulistycznych i badania ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą apalnacyjną. Ponadto, okulista zapewnia dobór i aplikację soczewek kontaktowych, korekcyjnych, torycznych i kolorowych. Oferta obejmuje standardowe badania kierowców, okresowe wstępne do pracy oraz badania sportowców.

Koszt wizyty u okulisty we Francji

Badania lekarskie, recepta na okulary lub podjęcia jakiegokolwiek innego leczenia to zakres podstawowej konsultacji okulistycznej, za jaką we Francji zapłacimy 30-80 € (126-336 zł), podaje serwis French-Property.com. 

 

Pacjenci szukali okulisty w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.