Ortodonci - informacje

Ortodoncja zajmuje się najogólniej prostowaniem zębów, czyli leczeniem wad uzębienia, a ponadto skupia się na badaniach narządu żucia dziecka w czasie wzrostu i rozwoju oraz profilaktyce morfologicznych i czynnościowych zaburzeń narządu żucia. Zakres świadczeń tej dyscypliny obejmuje także leczenie zaburzeń w obrębie narządu żucia z zastosowaniem ćwiczeń (mioterapia) bądź  aparatów ortodontycznych.

Leczenie ortodontyczne – gdzie zaplanować wizytę u specjalisty w Polsce?

Lek. stom. Anna Langner, która pacjentów przyjmuje na ternie Krosna, dyplom specjalisty II stopienia z ortodoncji uzyskała w 1997 r., natomiast specjalisty I stopienia ze stomatologii ogólnej 5 lat wcześniej. Jest absolwentką Oddziału Stomatologicznego Wydziału Lekarskiego na Śląskiej Akademii Medycznej. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Poradni Ortodontycznej Wojewódzkiego Szpitala w Krośnie, od 1999 r. prowadząc Prywatny Gabinet Stomatologiczny. Dr Langner ma za sobą m. in. staż kliniczny w zakresie ortodoncji w Katedrze i Zakładzie Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Specjalistą w zakresie ortodoncji jest również przyjmujący w Poznaniu dr n. med. Nedal Aidi, który doświadczenie zdobywał m. in. w Instytucie Stomatologii Akademii Medycznej w Poznaniu w Zakładzie Ortodoncji i Protetyki. W ramach prywatnej praktyki zajmuje się leczeniem ortodontycznym dorosłych i młodzieży oraz profilaktyką ortodontyczną u dzieci. Posiada m.in. kwalifikacje I i II stopnia w zakresie techniki łuku prostego oraz leczenia aparatem straight-wire. Swoje umiejętności rozwijał także w obszarze fizjologii narządu żucia, leczenia bezekstrakcyjnego dzieci i młodzieży, a także techniki segmentowej.

Nowoczesne metody leczenia ortodontycznego oferuje również lek. stom. Krystyna Łysiak, specjalista ortodonta II stopnia, specjalista stomatologii dziecięcej II stopnia, absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu, która swoje usługi oferuje na terenie Torunia. W ramach prywatnej praktyki, jaką świadczy od 1992 r., prowadzi leczenie ortodontyczne techniką aparatów stałych oraz ruchomych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Ortodonta – cena konsultacji w Polsce i w New Hampshire (USA) 

W Polsce konsultacja ortodontyczna z planem leczenia i analizą dokumentacji wiąże się z wydatkiem rzędu 120 - 200 zł. Simply Orthodontics tymczasem oferuje konsultacje w cenie 250 $ (950 zł), która obejmuje analizę zgryzu oraz badania RTG i symulacje 3D.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.