Ortopeda Gdańsk

Ortopeda zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich urazów, kontuzji i nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu ruchu. W przypadku ich wystąpienia warto jak najszybciej wybrać się na konsultację. Wybór odpowiedniego specjalisty z pewnością ułatwi Ci poniższa lista ortopedów z Gdańska i okolic.

…więcej

lek. Artur Pisarski

ortopeda, traumatolog

Lek. med. Artur Pisarski specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji stopy i stawu skokowego. Do jego prywatnego gabinetu warto wybrać się w przypadku schorzeń i stanów pourazowych tej okolicy. W swojej pracy doktor Pisarski korzysta z nowoczesnych technik artroskopowych. Pacjenci cenią go ze względu na zaangażowanie i profesjonalizm.

Placówki, w których przyjmuje:

Sprawdź ortopedów w pobliżu Gdańska:

Dobry ortopeda w Gdańsku

Autor:
Aktualizacja:

Gdy w narządzie ruchu pojawia się ból, czujemy przeciążenia stawów lub zauważamy wadę postawy, najwyższy czas na wizytę u ortopedy. Podpowiadamy, gdzie przyjmują ortopedzi w Gdańsku i co wziąć pod uwagę podczas umawiania się na konsultację.

Ortopeda w Gdańsku - prywatne gabinety

Jeśli zależy nam na szybkim dostaniu się do dobrego ortopedy w Gdańsku, warto zainteresować się ofertą prywatnych poradni. W takich miejscach kolejki są znacznie mniejsze, co wpływa na niedługi czas oczekiwania na wizytę. Wśród renomowanych przychodni w Gdańsku, w których można zasięgnąć opinii lekarza ortopedy, znajdują się m.in.:

  • Poradnia Chorób Stopy
  • Lifemedica
  • Starmed
  • Medgart Centrum Medyczne

Ortopeda w Gdańsku - NFZ

Pacjenci, którzy chcieliby zapisać się na wizytę do ortopedy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia muszą przygotować się na bardziej odległe terminy. W zależności od danej placówki i lekarza jest to średnio od kilkunastu dni do nawet kilku miesięcy. Im bardziej znany lekarz ortopeda, tym kolejka do niego jest większa. Aby móc zapisać się na wizytę, należy okazać skierowanie. Wystawić je może lekarz pierwszego kontaktu.

Jaki ortopeda w Gdańsku będzie najlepszy?

Zależy to przede wszystkim od naszej przypadłości i oczekiwań. Każdy z ortopedów w Gdańsku posiada określone specjalizacje i zainteresowania, które należy wziąć pod uwagę podczas umawiania wizyty. Jeśli chcemy zapisać się na zabieg lub skonsultować jego zasadność, wybierzmy chirurga ortopedę. Jednym z ekspertów w zakresie wykonywania zabiegów artroskopowych w obrębie stawu kolanowego jest ortopeda dr n. med. Lucjan Samson. Pacjentów przyjmuje także w Sopocie. Warto wiedzieć, że lekarze w Gdańsku oferują nowoczesne zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. To metoda skuteczna m.in. w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego, co potwierdzają badania przeprowadzone w 2016 i 2017 roku.


Pomorskie Centrum Traumatologii im. Mikołaja Kopernika to szerokoprofilowy szpital, gdzie na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej pracuje zespół ortopedów pod kierunkiem lek. med. Wiktora Szandorowskiego, specjalisty ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Swoje usługi świadczy on także we współpracy z gdańskim Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas. Profil realizowanych zabiegów na Oddziale obejmuje m.in. zabiegi artoskopowe stawów kolanowych i barkowych, stabilizacje więzadłowo-torebkowe, impingement czy zabiegi urazowe z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych.

Z Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas związany jest również lek. med. Tomasz Bartoszewski, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który oferuje konsultacje specjalistyczne oraz kwalifikacje do m.in. artroskopowego leczenia stawu barkowego, leczenia metodą zamkniętą złamania ramienia, uda i podudzia oraz do terapii regeneracyjnych (iniekcja, blokada dostawowa). Leczenie ortopedyczne obejmuje również terapię bólu zwyrodnieniowego, a wszystkie usługi realizowane są w trybie chirurgii jednego dnia.

Specjalistą ortopedii i chirurgii urazowej jest dr n. med. Zdzisław Małkowski, który w zakresie swojej praktyki świadczy usługi w Gabinecie Lekarskim Ortomed. Obszar jego działalności obejmuje badania, diagnostykę narządów ruchu pogłębioną badaniem dodatkowym USG oraz leczenie następstw urazowych kręgosłupa, kości i stawów. Leczenie stawów biodrowych i kolanowych, skrzywienie bocznego kręgosłupa włącznie z wadami postawy i chorobami stawów konsultuje w zakresie wszystkich grup wiekowych.

ZOZ BaltiMed, jako jeden z pierwszych niepublicznych zakładów na terenie Gdańska, w obecnym kształcie funkcjonuje od 1998 r. W zakresie gabinetów prywatnych, usługi ortopedyczne świadczy tam lek. med. Zbigniew Witkowski, ortopeda zajmujący się leczeniem oraz diagnostyką schorzeń narządu ruchu. Dotyczy to zarówno pierwotnych, jak i wtórnych wad, urazów oraz uszkodzeń.

Choroby kręgosłupa, chirurgia ręki, jak również choroby stawów i złamania kości to zakres oferty NZOZ Ortopedia, który jest prywatnym ośrodkiem leczenia chorób i urazów układu kostno-stawowego. W większości zespół lekarski wywodzi się spośród pracowników naukowo-dydaktycznych Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego UM. Dr hab. med. Bogusław Baczkowski, Kierownik II Kliniki OiTNR, specjalizuje się w leczeniu dzieci oraz dorosłych z chorobami i następstwami urazów kończyny górnej. Leczenie prowadzone jest odpłatnie oraz w ramach NFZ.

Pacjenci szukali ortopedy w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.