Ortopeda Lublin - informacje

Lekarz ortopeda zajmuje się całością zagadnień związanych z diagnozą oraz leczeniem wszelkich nieprawidłowości i patologii w zakresie w funkcji i budowy narządu ruchu, będących skutkiem wad wrodzonych lub nabytych, a także przebiegu chorób.

Specjaliści od zdrowia fizycznego

Ponieważ staw barkowy (ramienny), jest jednym z najbardziej niestabilnych stawów w organizmie człowieka, badanie USG jest podstawową metodą rozpoznania większości schorzeń i patologii związanych z tym narządem. USG ortopedyczne w ramach Poradni Ortopedycznej Centrum Medycznego Chodźki wykonuje lek. med. Dawid Pyzik, specjalista ortopedii i traumatologii. Badania odbywają się w ramach konsultacji i dotyczą również stawu kolanowego. Związany z Kliniką Ortopedii i Traumatologii SPSK nr 4, udziela ponadto porad w zakresie dysplazji stawu biodrowego, wad postawy oraz osteoporozy.

Z Kliniką Ortopedii i Rehabilitacji Dziecięcej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, jako ortopeda związany jest dr n. med. Jarosław Adam Kałakucki, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który swoje usługi świadczy także prywatnie, w Gabinecie Ortopedycznym Sanus oraz Marmed w Świdniku. Zakres jego oferty obejmuje działalność Kliniki, jaką realizuje w zespole specjalistów, a jaka obejmuje m. in. leczenie deformacji kończyn stabilizatorami zewnętrznymi, koślawości kolan oraz  urazy i zmiany guzopodobne w obrębie narządu ruchu.

Kolejną placówką, gdzie skorzystamy z usług ortopedy, jest Centrum ortopedyczno-rehabilitacyjne Kinezismed, jakie specjalizuje się w kompleksowej rehabilitacji dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Oprócz diagnostyki ortopedycznej, Centrum realizuje leczenie schorzeń narządu ruchu, kręgosłupa i stawów z wykorzystaniem zabiegów pod kontrolą USG. W procedurach specjalizuje się dr n. med. Paweł Kuczyński, specjalista ortopeda, u którego diagnoza ortopedyczna obejmuje USG tkanek miękkich i stawów oraz iniekcje dostawowe pod kontrolą USG z wykorzystaniem m. in. czynników wzrostu-PRP oraz preparatu Collagen Medical Devices.

Pacjenci odczuwając ból stawów, mających kłopoty z poruszaniem się lub obserwujący inne niepokojące objawy w obrębie narządu ruchu, mogą skorzystać z oferty Specjalistycznego Gabinetu Ortopedycznego lek. med. Łukasza Czuraszkiewicza, specjalisty ortopedy traumatologa, który w swojej praktyce zajmuje się kompleksowym leczeniem ortopedycznym zarówno zachowawczym, jak i operacyjnym, specjalizując się w nowoczesnych, małoinwazyjnych technikach operacyjnych, tj. artroskopia stawów. Kwalifikacja do zabiegu możliwa jest po diagnostyce i konsultacji, a zabiegi wykonywane są zarówno w ramach umowy z NFZ, jak i prywatnie.

Operacje rekonstrukcyjne nerwów i ścięgien w zakresie chirurgii ręki i stopy, również usuwanie przykurczów bliznowych, stawów i ścięgien to zakres działalności medycznej ortopedy i traumatologa, dr n. med. Marka Krosmana, starszego Asystenta Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu SPSK nr 4 w Lublinie. Swoje usługi świadczy we współpracy z ośrodkiem Top Medical, gdzie zakres jego świadczeń obejmuje poradnictwo specjalistyczne oraz leczenie m. in. zmian zwyrodnieniowych stawów czy zaburzeń metabolizmu kostnego. W zakresie placówki wykonuje iniekcje tkankowe (entezopatie) i dostawowe.

Konsultacje ortopedyczne oraz diagnostykę w postaci RTG, USG stawów, kości, mięśni i ścięgien oraz badania laboratoryjne, wykonamy w Poradni Ortopedycznej Centrum Medycznego Sanitas. Kompleksowa opieka ortopedyczna obejmuje ponadto indywidualnie opracowane terapie, realizowane według wskazań przez Dział Rehabilitacji. W ramach jednostki odbywają się także kwalifikacje do zabiegów ortopedycznych, jakie wykonywane są w specjalistycznym szpitalu jednodniowym. Kadrę medyczną tworzy m. in. dr n. med. Andrzej Atras, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, zawodowo specjalizujący się m. in. w protezoplastyce stawu biodrowego, jego artrozie oraz chirurgii.

Koszt badań ortopedycznych w Tel Avivie (Izrael)

Realizowane w ciągu 1-2 dni badania lekarskie, jakie oferuje Medical Service IsraMedic, obejmują konsultację ortopedyczną, badania krwi, rezonans magnetyczny oraz konsultację podsumowującą, a ich cena wynosi 2,500 $ (9,500 zł).

Pacjenci szukali ortopeda także w miastach pobliżu Lublina, takich jak: Nałęczów.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.