dr n. med. Marcin Ferenc

ortopeda, traumatolog

Opinie pacjentów:

"Pan doktor Ferenc jest bardzo sympatycznym i kompetentnym specjalistą. Po badaniu wszystko nam szczegółowo wytłumaczył - na czym polega zabieg (wszczepienie endoprotezy kolanowe) i jakie badania należy przed nim wykonać, dając jednocześnie poczucie, że jestem w dobrych rękach." - Maria (Węgorzyno)

Placówki, w których przyjmuje:

Dobry ortopeda w Szczecinie

Autor:

W przypadku urazów i schorzeń narządu ruchu można udać się na konsultację i badanie do jednego ze szczecińskich ortopedów. Przeprowadzi on specjalistyczną diagnostykę i zleci leczenie zachowawcze lub skieruje na leczenie zabiegowe czy operacyjne - w zależności od indywidualnego przypadku. Pomoże także przy urazach - zwichnięciach i sręceniach stawów oraz złamaniach kości, a także uszkodzeniach mięśni.

Dobry ortopeda poszukiwany

Jednym z ortopedów przyjmujących w Szczecinie jest dr n. med. Sławomir Zacha, specjalista ortopedii i taumatologii I stopnia od 1994 oraz II stopnia od 1999 roku, który posiada w swoim dorobku wiele certyfikatów krajowych i zagranicznych, otrzymanych za udział  w szkoleniach i konferencjach z zakresu ortopedii i traumatologii, np. z katowickiej konferencji naukowej z 2011 roku pt. "Współczesne metody leczenia biologicznego uszkodzeń chrząstki stawowej". Pacjentom pomaga w swoim gabinecie w Sonomedzie, gdzie przeprowadza diagnostykę oraz w Medi Clinique, gdzie podejmuje się leczenia operacyjnego np. artroskopii stawu kolanowego, operacji wydłużania kończyn czy rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego.

Kolejnym szczecińskim specjalistą ortopedii i taumatologii narządu ruchu jest prof. dr hab. n. med. Maciej Kołban, specjalista II stopnia od 1988 roku, który w latach 2005-2008 pełnił funkcję wojewódzkiego konsultanta w swoim zakresie medycyny dla województwa lubuskiego, natomiast doświadczenie zdobywał w Katedrze i Klinice Ortopedii Dziecięcej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Na konsultacjach można się z nim spotkać w Gabinecie Ortopedycznym Med USG, gdzie przeprowadza diagnostykę i leczenie wad wrodzonych i rozwojowych a także urazów narządu ruchu, np. dysplazja stawów biodrowych, skolioza, choroba Perthesa czy przykurcze mięśniowe.

Do grona ortopedów, pracujących w Szczecinie należy także dr n. med. Adam Kamiński, specjalista ortopedii i taumatologii narządu ruchu, którym został w 2013 roku. Przyjmuje on pacjnetów w Przychodni Portowej a także w Centrum Innowacyjnej Rehabilitacji Terapia Plus. Z zakreu diagonstyki przeprowadza USG ortopedyczne, biopsję kości oraz artroskopię diagnostyczną. Leczy takie choroby, jak: dyskopatię, bóle kręgosłupa, osteoporozę a także choroby zwyrodnieniowe, wady postawy oraz różnorodne złamania kości.

Dr n. med. Bartosz Sobieski to ortopeda, który przyjmuje swoich pacjentów na terenie Szczecina np. w Mediklinice. Swoje doświadczenie ortopedyczne zdobywał, pracując na V Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Specjalistycznego Szpitala Szczecin-Zdunowo. Odbył on wiele kursów i szkoleń z zakresu ortopedii, np. brał udział w II Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Artroskopowej. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się m.in. chorobami zwyrodnieniowymi stawów, różnorodnymi uszkodzeniami narządu ruchu, leczy bóle stawów oraz choroby ściegien i zespół cieśni nadgarstka.

Jeszcze innym szczecińskim ortopedą jest dr Tomasz Popławski, ortopeda i traumatolog narządu ruchu od 2011 roku, który sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach i kursach w Polsce i za granicą, np. w Portugalii, Szwajcarii czy Anglii. Pacjenci na konsultacji i leczeniu mogą się z nim spotkać w Luxmedice Zachodniopomorskim Centrum Rehabilitacji, gdzie wykonuje m.in. opracje z zakresu: endoprotezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych, artroskopii stawów (np. kolanowych), korekcji zniekształceń osi kończyn czy leczenia operacyjnego złamań - wykorzystując nowoczesne techniki osteosyntezy płytkowej. Ponadto udziela pomocy z zakresu chirurgii stopy oraz chirurgii kręgosłupa piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego.

W Szczecinie na wizycie ortopedycznej można również spotkać się z prof. dr hab. n. med. Andrzejem Bohatyrewiczem, specjalistą ortopedii i traumatologii I stopnia od 1988 i II stopnia od 1993 roku. Profesor udziela konsultacji i operuje w Klinice Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu (gdzie jest ordynatorem) Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz konsultuje pacjentów w Centrum Ortopedii i Rehabilitacji. Zajmuje się szerokim leczeniem z zakresu chorób narządu ruchu: rozwojowych, zapalnych, zwyrodnieniowych a także nowotworowych czy urazów.

Ile kosztuje wizyta prywatna u szczecińskiego a ile u londyńskiego ortopedy?

Za poradę, diagnozę oraz zaplanowanie odpowiedniego leczenia na wizycie konsultacyjnej ortopedycznej w Szczecinie pacjent zapłaci 150 zł, w Wielkiej Brytanii wyda natomiast £ 100 u ortopedy w Tooting Medical Centre.

Pacjenci szukali ortopedy w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska