Wczytaj więcej wyników

Otolaryngolodzy - informacje

Do specjalisty laryngologii może udać się pacjent, cierpiący na schorzenia z zakresu gardła i krtani, nosa i ucha, a także z chorobami innych narządów głowy i szyi. W swoim gabinecie laryngolog przeprowadzi dokładną diagnostykę tych narządów z zakresu badań endoskopowych nosa i nosogardła, badań obrazowych krtani, wideootoskopii, a także audiometrii impedancyjnej i totalnej. Wykonuje także tamponadę nosa, przeprowadza toaletę uszu oraz zakłada opatrunki uszne.

Na leczenie do polskiego laryngologa

Lekarzem, zajmującym się schorzeniami dróg oddechowych, jest dr n. med. Dariusz Polaczkiewicz, otolaryngolog (specjalizacja II stopnia w 1996 roku) oraz specjalista organizacji ochrony zdrowia wojsk (II stopnia w 1997 roku), który przyjmuje pacjentów w swoim gabinecie laryngologicznym w Opolu. Wiedzę i umiejętności z zakresu laryngologii pogłębiał na licznych kursach w Polsce i za granicą, np. w Marsylii (szkolenie z badania zawrotów głowy VNG) lub w Niemczech w Recklinghausen (szkolenie z zakresu operacji endoskopowych zatok obocznych nosa). Można udać się do niego m.in. z problemem zawrotów głowy i szumów usznych, z zaburzeniami równowagi, z zespołem bezdechu sennego, a także w przypadku chorób zatok obocznych nosa.

Kolejnym lekarzem, do którego może udać się pacjent ze schorzeniami laryngologicznymi, jest przyjmujący w Krakowie dr n. med. Marcin Mochocki, specjalista otolaryngologii (I stopnia od 1995 i II stopnia od 1998 roku). Doświadczenie laryngologiczne zdobywał podczas pracy na Oddziale Laryngologii Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Wśród jego głównych zainteresowań zawodowych znajduje się mikrochirurgia ucha. W czasie konsultacji przeprowadza diagnostykę endoskopową schorzeń krtani, zatok przynosowych oraz ucha.

Na konsultację otolaryngologiczną można udać się również do lek. med. Anny Łuczyńskiej-Sopel, specjalisty otolaryngologii (I stopnia od 1998 i II stopnia od 2005 roku), przyjmującej w swoim gabinecie w Kędzierzynie-Koźlu. W celu podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych uczestniczyła w licznych krajowych i zagranicznych kursach, np. w 2009 roku w szkoleniu z zakresu endoskopowych operacji zatok i nosa "5th Biennial International Milan Masterclass" (Mediolan, Włochy) oraz w 2010 roku w Kursie Endoskopowej Chirurgii Nosa i Zatok w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. Na badania laryngologiczne mogą udać się do niej zarówno dorośli pacjenci, jak i dzieci, którzy w razie potrzeby zostaną zakwalifikowani do zabiegów operacyjnych.

Jaka jest cena konsultacji z polskim a jaka z brytyjskim, otolaryngologiem?

Za wizytę konsultacyjną u specjalisty otolaryngologii trzeba w Polsce zapłacić kwotę 100 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 65 funtów (365 zł) za taką konsultację w Tooting Medical Centre w Londynie.

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.