Zobacz, gdzie skorzystasz z następujących usług:

Dobry otolaryngolog w Częstochowie

Autor:

Do laryngologa może udać się pacjent, cierpiący na ostre i przewlekłe zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, ostre i przewlekłe zapalenia gardła i krtani oraz ostre i przewlekłe zapalenia ucha zewnętrznego i środkowego. Ponadto specjalista otolaryngologii może pomóc również w zapaleniach gruczołów ślinowych, węzłów chłonnych szyi oraz w przypadku objawów uszkodzeń narządu słuchu i równowagi. Ocenia drożność nosa, funkcjonowanie gardła i nosogardła, a także ruchomość krtani.

Na wizytę do częstochowskiego laryngologa

Jednym z częstochowskich laryngologów jest dr n. med. Szczepan Bratek, otolaryngolog (specjalizacja I stopnia w 1999 roku), który od 2006 roku specjalizuje się w leczeniu zatok przynosowych metodą FESS oraz leczeniem zaburzeń snu za pomocą zabiegów operacyjnych (z zastosowaniem chirurgii radiofalowej Ravor). Doświadczenie z zakresu laryngologii zdobywał podczas pracy na Oddziale Laryngologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu (w latach 1996-2016). Wielokrotnie był aktywnym uczestnikiem oraz współorganizatorem Śląskiego Forum Laryngologicznego w Katowicach. Można do niego udać się m.in. na operację endoskopową zatok przynosowych z plastyką nosa, plastykę podniebienia miękkiego ze skróceniem języczka oraz klasyczną plastykę przegrody nosa.

Do grona laryngologów, przyjmujących na terenie Częstochowy, należy również dr n. med. Kazimierz Jacek Klimala, specjalista otolaryngologii (I stopnia od 1981 i II stopnia od 1995 roku), który swoje umiejętności laryngologiczne doskonalił na licznych kursach i stażach - ukończył m.in. kurs z zakresu chirurgii ucha w University of Pecs na Węgrzech, staż naukowy z zakresu chirurgii ślinianek przyusznych w Klinice w Ołomuńcu i szkolenie w Klinice Otolaryngologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Swoje publikacje laryngologiczne zamieszczał m.in. w "Otolaryngologii Polskiej" i periodyku "Choroby hlavy a krku". Leczy zarówno dzieci, jak i dorosłych pacjentów, przeprowadza badania okresowe i profilaktyczne oraz kwalifikuje do operacji laryngologicznych.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Morawski to kolejny specjalista z zakresu otolaryngologii (II stopnia od 1996 roku), który przyjmuje na terenie Częstochowy. Posiada również specjalizację z audiologii i foniatrii. Swoje doświadczenie laryngologiczne zdobywał m.in. w Katedrze i Klinice Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracował nad wieloma projektami z zakresu laryngologii, m.in. nad projektem "Badania przewodności akustycznej w operacjach rekonstrukcji łańcucha kosteczek słuchowych" (2011 rok).

Jaka jest cena konsultacji z laryngologiem w Częstochowie, a jaka w Londynie?

Za konsultację z częstochowskim specjalistą otolaryngologii trzeba zapłacić 120 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 65 funtów (365 zł) w Tooting Medical Centre, mieszczącym się w Londynie.

Pacjenci szukali otolaryngologa w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.