dr hab. n. med. Paweł Szychta

chirurg plastyczny

dr hab. n. med. Paweł Szychta chirurg plastyczny

Znajomość języków: polski, angielski

Informacje ogólne – prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Szychta

Dr hab. n. med. Paweł Szychta z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rada Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi nadała mu tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy na temat użyteczności skanera 3D w doborze protez piersi u kobiet po przebytej mastektomii. Napisał ją pod merytoryczną opieką prof. zw. dr hab. n. med. Julii Kruk-Jeromin. Na wniosek recenzentów praca doktorska prof. Szychty została wyróżniona. Po doktoracie kontynuował pracę naukową, w rezultacie czego przedstawił cykl prac naukowych pod wspólnym tytułem: „Opracowanie schematów postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w wybranych deformacjach części ciała istotnych z punktu widzenia estetyki”. Stały się one podstawą wniosku o nadanie mu tytułu doktora habilitowanego nauk medycznych po pozytywnych recenzjach jego dorobku naukowego (jednostka nadająca: Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki”). Uzyskał tytuł specjalisty w zakresie chirurgii plastycznej, która stała się jego największą pasją życia. Umiejętności z zakresu chirurgii plastycznej pogłębiał w ośrodkach klinicznych chirurgii plastycznej w Polsce, Wielkiej Brytanii i Belgii. Po uzyskaniu tytułu specjalisty chirurgii plastycznej pracował jako profesor nadzwyczajny w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi, Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi. Poza pracą kliniczną Profesor Szychta jest aktywnym naukowcem. Wyniki swoich badań prezentuje na licznych konferencjach i zjazdach naukowych obejmujących problematykę chirurgii plastycznej. Prowadzi innowacyjne badania w tej dziedzinie. Mimo młodego wieku jego dorobek naukowy jest imponujący i doceniany zarówno w Polsce, jak i w jednostkach naukowych za granicą, a publikacje sygnowane jego nazwiskiem drukowane są w prestiżowych periodykach medycznych znajdujących się na liście filadelfijskiej. Obecnie jest członkiem licznych towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, Rekonstrukcyjnych i Estetycznych oraz General Medical Council w Wielkiej Brytanii. Współorganizował wiele konferencji i zjazdów naukowych odbywających się zarówno w kraju, jak i za granicą. Otrzymał liczne nagrody za osiągnięcia kliniczne i naukowe.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. n. med. Paweł Szychta

Dr hab. n. med. Paweł Szychta pasjonuje się pełnym zakresem operacji z zakresu chirurgii estetycznej, plastycznej i rekonstrukcyjnej całego ciała, włączając indywidualnie dopasowane korekcje piersi, korekcję małżowin usznych, nosa i powiek, facelift, plastykę brzucha, liposukcję oraz zabiegi wycięcia zmian skórnych, w tym zmian nowotworowych. W swojej pracy wykorzystuje samodzielnie napisane programy komputerowe.

Zdjęcia dr hab. n. med. Paweł Szychta

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr hab. n. med. Paweł Szychta