Filtruj:

Periodontolodzy - informacje

Periodontolog zajmuje się leczeniem chorób dziąseł, pozostałych tkanek przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Szukać u niego pomocy można w przypadku m.in. zaczerwienienia lub krwawienia dziąseł, rozchwianych zębów, wydłużania się koron zębów, przemieszczania się zebów oraz odsłonięcia szyjek zębowych. Wizytę u specjalisty z zakresu periodontologii warto rozważyć także w przypadku nieprzyjemnego zapachu z ust oraz nadwrażliwości zębów na zmiany temperatury.

Leczenie periodontologiczne w Polsce – kto ma je w swojej ofercie

Osobom, zmagającym się z chorobami dziąseł, we Wrocławiu pomocy udzielić może lek. med. Aleksandra Rzeszut, specjalistka periodontolog. Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz członkiem prestiżowych towarzystw medycznych, w tym Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. Jej także autorką publikacji „Wpływ leczenia periodontologicznego i ortodontycznego na tkanki przyzębia zębów siecznych szczęki”.Zajmuje się regeneracją utraconych tkanek na skutek paradontozy oraz pokrywaniem odsłoniętych powierzchni korzeni zębów. Poddać się u niej można zabiegowi polegającemu na usuwaniu twardych złogów zębowych (skaling).

W swojej ofercie konsultację periodontologiczną z planem leczenia periodontologicznego w Elblągu posiada lek. med. Olga Iluk, specjalistka periodontolog, która doświadczenie zawodowe zdobywała w Poradni Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Udać się do niej można leczenie chirurgiczne recesji, zabieg płatowy i hemisekcję (separacja i usunięcie części korony i korzenia zęba), a także na wydłużenie korony z osteotomią oraz leczenie zmian na błonie śluzowej. Poddać się u niej można również zabiegowi, polegającemu na pogłębieniu przedsionka oraz poszerzeniu strefy dziąsła związanego.

W Rumi leczenie periodontologiczne, w tym zabieg pokrycia recesji z zastosowaniem materiału Emdogain wykonać może dr n med. Mariusz Bochniak, specjalista z zakresu periodontologii. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Zakładzie Periodontologii i Chorób Błony Śluzowej Jamy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorem pracy „Zmiany patologiczne w przyzębiu jako jeden z możliwych czynników ryzyka choroby niedokrwiennej i zawału serca”. Uczestniczył w konferencji naukowej, poświęconej najnowszym osiągnięciom w periodontologii polskiej, posiada też certyfikat potwierdzający ukończenie kursu „Chirurgia periodontologiczna”. Udać się do niego można m.in. na kiertaż otwarty oraz zamknięty (zabieg polegający na czyszczeniu kieszonek dziąsłowych).

Cena konsultacji u specjalisty periodontologii w Polsce i w Wielkiej Brytanii

W Polsce za prywatną wizytę u periodontologia zapłacić trzeba około 100 złotych, podczas gdy w Perio - Implant Maidstone Periodontology & Dental Implant Clinic w Grove Green (w Wielkiej Brytanii) cena takiej konsultacji wynosi 120 funtów brytyjskich, czyli około 650 złotych.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.