prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans chirurg plastyczny, chirurg ogólny

Znajomość języków: angielski

Informacje ogólne – prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans

Prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans jest absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Studia ukończył w 1987 roku. Kolejnym krokiem w jego karierze zawodowej było podjęcie współpracy z I kliniką Chirurgii Ogólnej (przekształconą później w Klinikę Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki).

W 1992 roku złożył egzamin, uzyskując I stopień specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej. W 1994 roku przystąpił do obrony swojej rozprawy doktorskiej, otrzymując stopień naukowy doktora nauk medycznych. Rok później zdobył specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej. W 2006 roku przyznano mu stopień doktora habilitowanego medycyny.

W 2009 roku doktor uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii plastycznej. W tym samym roku został mianowany profesorem nadzwyczajnym PUM. Cztery lata później przyjął z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nominację profesorską.

Głównym przedmiotem jego zainteresowań zawodowych jest chirurgia rekonstrukcyjna. Profesor Prowans jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, należy również do Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych. Ponadto pełni zaszczytną funkcję wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie chirurgii plastycznej na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Od 2009 roku obejmuje stanowisko kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej w Policach, który przekształcił w Klinikę Chirurgii Plastycznej, Endokrynologicznej i Ogólnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. n. med. P. Prowans

Prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans to specjalista w zakresie chirurgii plastycznej oraz chirurgii ogólnej. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i ogólnej.

W zakres świadczonych przez niego usług wchodzą procedury z dziedziny chirurgii plastycznej twarzy i szyi, chirurgii plastycznej ciała, piersi, jak również zabiegi w ramach medycyny estetycznej.

Zdjęcia prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans