Filtruj:

Psychiatrzy - informacje

Psychiatra to lekarz specjalista, zajmujący się zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Do głównych jego zadań należy badanie, leczenie oraz zapobieganie tym chorobom. Leczy on pacjenta z uwzględnieniem jego warunków biologicznych, psychologicznych, społecznych oraz rodzinno-genetycznych. Cykliczne wizyty w gabinecie psychiatrycznym to tylko jedna z form leczenia, obok leczenia środowiskowego (w domu pacjenta) oraz leczenia na oddziałach szpitalnych. Psychiatra łączy w swojej pracy leczenie za pomocą farmakoterapii, psychoterapii oraz innych metod, takich jak terapia elektrowstrząsowa lub psychochirurgiczna.

Konsultacja u polskiego psychiatry

Lekarzem, zajmującym się zdrowiem psychicznym pacjentów, jest lek. med. Karolina Białek, psychiatra (specjalizacja w 2007 roku), przyjmująca swoich pacjentów w gabinecie na terenie Kielc. Posiada ona bogate doświadczenie psychiatryczne, zdobyte m.in. w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz w  Oddziale Psychiatrycznym dla Chorych Somatycznie i na Oddziale Odwykowym  Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy. Do jej gabinetu pacjent może przyjść m.in. z depresją, z zaburzeniami lękowymi, z zaburzeniami snu, a także z chorobą afektywną dwubiegunową oraz z zaburzeniami i chorobami psychicznymi wieku podeszłego.

Na diagnostykę i leczenie chorób psychiatrycznych można udać się także do lek. med. Michała Suchorskiego, specjalisty psychiatrii od 2010 roku, który oferuje swoje usługi na terenie Poznania. Doświadczenie psychiatryczne zdobywał w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (lata 2005-2010) oraz na Oddziale Psychiatrycznym Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim (lata 2009-2012). W swoim prywatnym gabinecie pomaga głównie pacjentom z zaburzeniami psychicznymi w podeszłym wieku, przeprowadza terapię zaburzeń lękowych oraz zaburzeń nastroju także z chorobą afektywną dwubiegunową.

Kolejnym lekarzem, przyjmującym pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, jest lek. med. Izabela Fadel, specjalista psychiatrii od 2012 roku), która prowadzi gabinet psychiatryczny w Bydgoszczy. Umiejętności i wiedzę zdobywała w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum w Bydgoszczy (lata 2005-2012), na Oddziale Leczenia Zaburzeń Psychotycznych, Oddziale Leczenia Zaburzeń Lękowych i Afektywnych oraz na Oddziale Leczenia Uzależnień, a także podczas kursu z zakresu Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzin. Na konsultację można udać się do niej w przypadku lęków, obniżonego nastroju, problemów ze snem a także w przypadku problemów z pamięcią i koncentracją.

Ile kosztuje konsultacja psychiatryczna w Polsce, a ile w Londynie?

120 zł trzeba wydać na wizytę u specjalisty psychiatrii, przyjmującego w gabinetach na terenie Polski, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 85 funtów (476 zł) u psychiatry w Medical & Dental Care Green Surgery w Londynie.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.