Filtruj:

Pulmonolodzy - informacje

Specjalista pulmonolog zajmuje się w swojej praktyce lekarskiej schorzeniami układu oddechowego. Przeprowadza w czasie wizyty profilaktykę i odpowiednią diagnostykę, a także w razie konieczności podejmuje odpowiednie leczenie. Mogą się do niego udać pacjenci z zapaleniem płuc i oskrzeli, z astmą i mukowiscydozą. Ponadto lekarz tej specjalności diagnozuje przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, pylicę i raka płuc, a także odmę opłucną, rozstrzenie oskrzeli czy śródmiąższowe choroby płuc. Wykonuje także podstawowe badania z zakresu spirometrii, próby rozkurczowej, pulsoksymetrii czy gazometrii tętniczej.

Specjaliści pulmonologii w Polsce

Lekarzem, do którego można udać się na diagnostykę i leczenie z zakresu chorób płuc, jest prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, specjalista chorób płuc (II stopnia od 2002 roku) oraz specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1995 i II stopnia od 1998 roku), przyjmujący w gabinecie na terenie Łodzi. Doświadczenie zdobywał  w Klinice Pneumonologii i Alergologii Akademii Medycznej w Łodzi (lata 1994-1998), w Pracowni Bronchologii Kliniki Pneumonologii i Alergologii AM w Łodzi oraz w Poradni Chorób Układu Oddechowego. W swoim gabinecie udziela porad pacjentom chorym na astmę, z zakażeniami dróg oddechowych, chorobami śródmiąższowymi a także pacjentom z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Kolejnym lekarzem, zajmującym się w Polsce schorzeniami płuc, jest lek. med. Jacek Górniak, specjalista chorób płuc (od 2010 roku) oraz chorób wewnętrznych (od 2006 roku), który świadczy swoje usługi medyczne w Koninie. Lekarz ten zajmuje się leczeniem obturacyjnego bezdechu sennego oraz leczeniem przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. W swoim Specjalistycznym Gabinecie Chorób Płuc przeprowadza diagnostykę chorób płuc w oparciu o spirometr MicroLab, ultrasonograf Mindray, pulsoksymetr MD300C2A oraz aparat do badania snu Watch Pat200.  Dodatkowe doświadczenie z pulmonologii zdobywał podczas licznych szkoleń i konferencji naukowych, czego przykładem może być certyfikat uczestnictwa w Warsztatach Pneumonologicznych Polskiego Towarzystwa Ftyzjopneumonologicznego (Łódź, 2004 rok).

Na konsultację z problemami oddechowymi można udać się również do lek. med. Lucyny Mastalerz, specjalisty chorób płuc od 2004 roku, alergologii, immunologii klinicznej oraz chorób wewnętrznych, przyjmującej w Dąbrowie Tarnowskiej. Doświadczenie z zakresu chorób płuc zdobywała w Oddziale Klinicznym Kliniki Pulmonologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zajmuje się m.in. rzadkimi chorobami płuc (amyloidoza, proteinoza, histiocytoza), zatorowością płucną, nowotworami płuc i opłucnej a także bezdechem sennym.

Jaka jest cena konsultacji z pulmonologiem w Polsce, a jaka w Manchesterze?

200 zł trzeba zapłacić za wizytę u polskiego pulmonologa, natomiast sumę 80 funtów (450 zł) należy mieć przygotowaną na taką konsultację w Medical & Dental Care Green Surgery w Manchesterze (Wielka Brytania).

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.