prof. dr hab. n. med. Rafał Baranowski

kardiolog

prof. dr hab. n. med. Rafał Baranowski kardiolog

Znajomość języków: polski, angielski

Informacje ogólne - prof. dr hab. n. med. Rafał Baranowski

Prof. dr hab. n. med. Rafał Baranowski jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z 1986 roku. Cztery lata później uzyskał pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych, a w 1993 roku przedłożył rozprawę doktorską i po jej obronie otrzymał tytuł doktora nauk medycznych. W 1997 roku uzyskał drugi stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych, a w 2000 roku obronił tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych. Rok później uzyskał specjalizację z kardiologii, a w 2015 roku otrzymał tytuł profesora.

Prof. Baranowski jest autorem wielu prac, rozpraw naukowych oraz podręczników. Stale pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w profesjonalnych szkoleniach, kursach i konferencjach. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się także z innymi specjalistami w ramach prowadzonych warsztatów. Uczestniczył w zagranicznych programach stażowych, m.in. w Sant Pau Hospital oraz Institute of Cybernetics w Barcelonie. W centrum jego zainteresowań medycznych znajdują się elektrokardiologia, zaburzenia rytmu serca oraz wszczepialne urządzenia i symulatory (ICD, CRT).

Prof. dr hab. n. med. Rafał Baranowski jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Obecnie pracuje w Klinice Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Aninie jako kierownik Pracowni Elektrokardiologii.

Czytaj więcej 

Procedury, w których specjalizuje się prof. dr hab. n. med. R. Baranowski

Prof. dr hab. n. med. Rafał Baranowski udziela porad i konsultacji kardiologicznych. Przeprowadza kwalifikacje do zabiegów inwazyjnego leczenia arytmii, do wszczepienia urządzeń takich jak stymulatory, ICD, CRT, do zabiegów kardiochirurgicznych i opiekuje się pacjentami zarówno przed, jak i po przeprowadzonym zabiegu. Zajmuje się diagnostyką arytmii oraz zaburzeń oddychania w czasie snu (tzw. bezdechu sennego). Prowadzi pacjentów z zaburzeniami rytmu serca, pacjentów z wszczepionymi urządzeniami takimi jak stymulatory, ICD, CRT, pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową, z niewydolnością serca czy wadami zastawek.

Zdjęcia prof. dr hab. n. med. Rafał Baranowski

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. n. med. Rafał Baranowski

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.