Reumatolodzy - informacje

Autor:

Reumatolog specjalizuje się w rozpoznaniu, profilaktyce i leczeniu chorób reumatycznych układu kostno-stawowego, jak również stanów zapalnych tkanki łącznej. Wskazaniem do wizyty u reumatologa są nieurazowe choroby narządu ruchu, mięśni i ścięgien, objawiające się dolegliwościami w jego obrębie, szczególnie gdy przechodzą w przewlekły ból.  Typowe choroby, których leczeniem zajmuje się specjalista reumatolog, to reumatoidalne i odczynowe zapalenie stawów, artroza oraz dna moczanowa. Poza badaniem podmiotowym i przedmiotowym, reumatolog korzysta także z diagnostyki  laboratoryjne oraz obrazowej (USG, RTG, MRI).

Gdzie w Polsce można skorzystać z usług reumatologa?

Dnę moczanową, twardzinę układową czy gorączkę reumatyczną, a także układowe zapalenie naczyń i inne schorzenia reumatologiczne leczy dr n. med. Beata Bobeł-Olchowik, specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z reumatologii, która pacjentów przyjmuje na terenie Gdańska. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku, a doświadczenie zdobywała m.in. jako  Asystent w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w Gdańsku. Zainteresowania zawodowe kieruje również w stronę leczenia przewlekłej niewydolności nerek leczonych, biorąc aktywny udział w licznych badaniach klinicznych realizowanych w Centrum Badań Klinicznych. Jest członkiem Towarzystwa Internistów Polskich.

Choroby układu ruchu, kręgosłupa, RZS oraz bóle stawów i łuszczycowe zapalenie stawów to tylko niektóre schorzenia, jakie w swojej praktyce leczy dr n. med. Paweł Jerzak, specjalista reumatolog, lekarz rodzinny, internista, przyjmujący pacjentów w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Zakładzie Immunologii Klinicznej Instytutu Transplantologii w Warszawie, a także Klinice Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego Akademii Medycznej (tamże). W ramach usług świadczy także konsultacje reumatologiczne i internistyczne.  

Bogate doświadczenie naukowe w zakresie immunologii i reumatologii posiada prof. dr hab. med. Paweł Hrycaj, specjalista II stopnia z chorób wewnętrznych oraz specjalista z reumatologii i immunologii klinicznej, przyjmujący w Poznaniu. W swojej praktyce leczy m.in. twardzinę układową, toczeń, ZZSK, RZS i ŁZS. Oprócz usług medycznych, jako członek Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego prowadzi działalność dydaktyczną, od 2010 r. nadzorując ośrodek badań klinicznych w Poznaniu. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu.

Cena wizyty u reumatologa w Polsce i w Bristolu (Wielka Brytania)

W Nuffield Health Bristol Hospital 45-minutowa konsultacja u reumatologa wiąże się z wydatkiem 280 £ (1 570 zł), natomiast cena takiej wizyty w Polsce oscyluje wokół kwoty 150 zł. 

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska