Seksuolodzy - informacje

Autor:

Do seksuologa zwrócić się mogą osoby, które doświadczają trudności w sferze intymnej, mają problemy z budowaniem codziennych relacji z partnerem lub których życie seksualne z danych powodów praktycznie całkowicie zanikło. Pomocy szukać można także w przypadku odczuwania bolesności w trakcie stosunku, trudności w uzyskaniu podniecenia seksualnego oraz np. przedwczesnego wytrysku.

Specjalista seksuologii w Polsce – do kogo udać się na wizytę

W przypadku wystąpienia problemów związanych ze sferą seksualną pomocy w Warszawie szukać można u dr n. med. Andrzeja Depko, specjalisty z zakresu seksuologii i neurologii. Jest on prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, a także superwizorem psychoterapii zaburzeń seksualnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Jest również certyfikowanym seksuologiem sądowym. Pełni funkcję redaktora naczelnego kwartalnika „Seksuologia po dyplomie”, wydawanego przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego, jest również autorem książki „Pytania do seksuologa”. Przeprowadza m.in. diagnostykę i leczenie zaburzeń siły popędu płciowego, preferencji seksualnych oraz zaburzeń utrudniających odbywanie stosunków seksualnych.

W Krakowie z zaburzeniami życia seksualnego wybrać się można do dr n. med. Adama Sipińskiego, specjalisty seksuologii, ginekologii i położnictwa. Posiada Certyfikat Superwizora psychoterapii zaburzeń seksualnych oraz Certyfikat Specjalisty w zakresie Medycyny Seksualnej Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Jest certyfikowanym (GCP) badaczem klinicznym nowo wprowadzanych leków na rynek polski. Jest także autorem oraz współautorem ponad 140 publikacji naukowych z zakresu seksuologii, w tym „ Andropauza - andropenia? Etiopatogeneza, diagnostyka i leczenie zaburzeń erekcji oraz „Zachowania seksualne kobiet ciężarnych”. Specjalizuje się m.in. w diagnostyce i leczeniu zaburzeń wzwodu za pomocą iniekcji alprostadilu do ciał jamistych.

Konsultacje w zakresie seksuologii w Poznaniu przeprowadzić można u lek. med. Jerzego Więznowskiego, specjalisty w zakresie seksuologii. Jest założycielem Wielkopolskiego Centrum Seksuologii w Poznaniu. Jest on także współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego (PTT). Pracuje jako wykładowca Studiów Podyplomowych Seksuologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego ( wybrany do trzyosobowego Sądu Koleżeńskiego PTS). Należy także do Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Jest superwizorem psychoterapii seksuologicznej Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Specjalizuje się m.in. w zwalczaniu zaburzeń potencji, erekcji oraz przedwczesnego wytrysku.

Ceny konsultacji specjalisty z zakresu seksuologii w Polsce i za granicą

W Polsce za konsultację u seksuologa zapłacić trzeba około 140 złotych. Za granicą cena takiej usługi jest znacznie wyższa. W Ginemédica w Valladolid kształtuje się ona na poziomie 70 euro, czyli prawie 300 złotych.