dr n. med. Sławomir Listopadzki

chirurg ogólny, urolog - Bydgoszcz

dr n. med. Sławomir Listopadzki chirurg ogólny, urolog

Znajomość języków: polski, angielski, niemiecki

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - dr n. med. Sławomir Listopadzki

Dr n. med. Sławomir Listopadzki jest absolwentem Akademii Medycznej w Bydgoszczy, którą ukończył w 1989 roku. Po studiach rozpoczął pracę w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jana Biziela w Bydgoszczy. Związany jest także ze Szpitalem Wojewódzkim w Toruniu oraz od sierpnia 2014 roku ze Szpitalem Świętego Łukasza, gdzie pełni funkcję Dyrektora ds. medycznych oraz Koordynatora oddziału łóżkowego. 

Egzamin specjalizacyjny I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej zdał w 1994 roku. Następnie, w roku 1999, zdał egzamin specjalizacyjny II stopnia w zakresie urologii. Był to jednocześnie egzamin europejski, dający tytuł Fellow of European Board of Urology.

W 2002 roku obronił w Poznaniu pracę doktorską, której tematyka skupiała się na porównaniu wyników operacji plastyki zwężenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego metodą otwartą oraz technikami laparoskopowymi.

Jest polskim pionierem licznych urologicznych operacji laparoskopowych. Swoją wiedzę i umiejętności nabył podczas wielu praktyk w polskich i zagranicznych ośrodkach medycznych. Odbył staże m. in. w Klinice Charite w Berlinie, Auguste-Viktoria Krankenhaus w Berlinie, w Klinice w Innsbrucku oraz w Johns Hopkins Hospital w Baltimore w USA.

Jest autorem i współautorem licznych wystąpień na kongresach organizowanych w Polsce i za granicą. Ponadto od 15 lat jest współorganizatorem wielu szkoleń oraz kursów teoretycznych i praktycznych dla lekarzy specjalistów i rezydentów.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. S. Listopadzki

W szczególny zakres zainteresowań dr Listopadzkiego wchodzi wykorzystanie technik małoinwazyjnych endoskopowych i laparoskopowych w leczeniu chorób urologicznych. Doktor przeprowadza plastykę zwężenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego i leczy prostatę. Specjalizuje się w laparoskopowym usunięciu żylaków powrózka nasiennego, nerki, nadnercza oraz węzłów chłonnych zaotrzewnowych. Wykonuje także pełen zakres zabiegów endoskopowych i otwartych.

Zdjęcia dr n. med. Sławomir Listopadzki

Szpital Świętego Łukasza

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Sławomir Listopadzki