Stomatolodzy zachowawczy z endodoncją - informacje

Stomatologia zachowawcza z endodoncją zajmuje się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem ubytków, które już powstały. W ramach stomatologii zachowawczej wykonuje się zabiegi, mające na celu oczyszczenie zębów z próchnicy. Dentyści, specjalizujący się w tym dziale stomatologii, wypełniają także ubytki przy użyciu odpowiednich materiałów kompozytowych. Stomatologia zachowawcza związana jest również z endodoncją, czyli leczeniem kanałowym, które polega na usunięciu zmienionej na skutek choroby próchniczej miazgi. Zabieg taki wykonywany jest w znieczuleniu, a wskazaniem do leczenia endodontycznego jest ostry ból przy nagryzaniu czy wrażliwość zęba na ciepło i zimno. Leczenia kanałowego wymagają też zęby martwe, niereagujące na ból.

Gdzie w Polsce przyjmuje stomatolog - endodonta?

W Krakowie na konsultacje i zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji przyjmuje lekarz stomatolog Michał Szewczyk. W 2012 roku uczestniczył on w kursie medycznym „Nowoczesna endodoncja w weekend z VDW Reciporoc” a w 2013 roku brał udział w szkoleniu „Rekonstrukcja zębów leczonych endodontycznie - praktyczne spojrzenie na alternatywne rozwiązania i procedury”. W ramach endodoncji oferuje m.in. opracowywanie kanału przy użyciu mikromotoru endodontycznego.

Pacjenci, mający problemy z próchnicą, mogą szukać pomocy w Tarnowskich Górach, gdzie przyjmuje lek. dent. Łukasz Kwolek. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego. W 2008 roku brał udział w kursie medycznym dla lekarzy stomatologów „Endodoncja II - opracowywanie kanałów korzeniowych za pomocą instrumentów maszynowych i wypełnianie metodami termicznymi”.  W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się w szczególności leczeniem kanałowym i mikrostomatologią.

W Warszawie zabiegi endodontyczne oraz leczenie próchnicy oferuje lek. dent. Urszula Leończak, która jest absolwentką Oddziału Stomatologii I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, a także członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego. Specjalizuje się w trudnych przypadkach leczenia kanałowego oraz w usuwaniu złamanych narzędzi z kanałów korzeniowych, a w trakcie pracy korzysta z nowoczesnych narzędzi endodontycznych, takich jak mikroskop stomatologiczny Carl Zeiss, endometr Morita i systemu radjowizjografii Stern Weber.

Ceny leczenia kanałowego w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Konsultacja endodontyczna w krakowskich klinikach kosztuje około 100 zł. Tymczasem w londyńskim gabinecie Sonria Dental Clinic cena porady stomatologa, zajmującego się leczeniem kanałowym, wynosi 80 funtów (około 400 zł).

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.